na zdjęciu Paweł Królikowski, zrzut ekranu z Youtube

W mediach rozpętała się istna burza z piorunami, po tym, jak Super Express opublikował zdjęcia grobu Pawła Królikowskiego. Choć znany i lubiany aktor zmarł już jakiś czas temu, a dokładnie 27 lutego ubiegłego roku, to wciąż nie doczekał się pomnika. Mało tego, dziennikarze tabloidu twierdzą, że wygląd jego miejsca pochówku aż odstrasza.

Ciężko uwierzyć, jak dziś wygląda grób Pawła Królikowskiego

Znany i lubiany aktor, który w ostatnich latach swojej kariery dał się zapamiętać głównie z roli „Kusego” w Ranczu zmarł 27 lutego 2020 roku. Przyczyną śmierci był guz mózgu. Paweł Królikowski spoczął na Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Niestety, po dzień dzisiejszy nie doczekał się pomnika z prawdziwego zdarzenia.

Nie oznacza to jednak, że jego grób jest opuszczony. Jak donosi Super Express, wdowa po Królikowskim, Małgorzata Ostrowska-Królikowska regularnie odwiedza grób. „Miejsce wiecznego spoczynku znakomitego polskiego aktora wygląda bowiem koszmarnie. Na usypanym z ziemi kopczyku wyschły bowiem iglaste gałęzie i kwiaty, które wdowa po Królikowskim, Małgorzata Ostrowska-Królikowska (57 l.) wymienia co jakiś czas na nowe. Wystarczyło jednak kilka gorących dni i rośliny na grobie Pawła Królikowskiego stały się suche jak wiór.” – czytamy na łamach internetowego wydania Super Expressu.

Super Express wspomina jednak słowa Ostrowskiej-Królikowskiej, która nie tak dawno temu obiecała postawić pomnik. Nic jednak z tego nie wyszło, a jak piszą dziennikarze, problemem miała być pandemia koronawirusa. Problem jednak w tym, że na sąsiednich kwaterach stoją już nagrobki.

„Wystarczy wspomnieć grób reżysera Jerzego Gruzy (+87 l.), czy aktora Emila Karewicza (+97 l.). Nawet niedawno zmarły Wojciech Pszoniak (+78 l.) ma nową trawkę na grobie (tak jak Jan Lityński), a jeszcze kilka dni wcześniej na mogile znajdowała się zielona płachta.” – donosi Super Express.

Okazuje się, że nie tylko grób Pawła Królikowskiego straszy na warszawskich Powązkach. „Są też groby w dużo gorszym stanie – tak jak Agnieszki Fatygi (+62 l.), Bernarda Ładysza (+98 l.), czy Tadeusza Plucińskiego (+92 l.), który od ponad 2 lat nie może doczekać się nagrobka.” – czytamy w rzeczonym źródle.

Zdjęcia grobu można zobaczyć w portalu Super Express >>>

źródło: Super Express

  1. Kompromitacja policjantki. O mały włos, a doszłoby do tragedii (WIDEO)
  2. Niedzielski zdecydował. Nowe rozporządzenie dla osób powyżej 40. roku życia
  3. Zaskakujące głosowanie posłów Konfederacji. Jeden z nich tłumaczy się ze swojego zachowania

Zobacz również: