Ta sprawa wywołała spore poruszenie w internecie. Chodzi o ks. Mirosława Króla, prywatnie przyjaciela kard. Stanisława Dziwisza. Duchowny jest oskarżany o molestowanie podwładnych. Ponadto, ksiądz miał korzystać z usług męskich prostytutek i utrzymywać kontakty seksualne z innymi księżmi. Sam wszystkiemu zaprzecza, a o jego losach zadecyduje sąd.

Czarne chmury nad księdzem, choć sam wszystkiemu zaprzecza

Jak donosi portal o2.pl, powołując się na materiał wyemitowany w stacji TVN24, ksiądz Mirosław Król do niedawna był bardzo szanowanym kapłanem wśród amerykańskiej Polonii. Teraz do sądu federalnego wpłynął pozew przeciwko duchownemu.

Lista stawianych mu zarzutów jest długa. Molestowanie seksualne, praktyki homoseksualne, alkohol, usługi męskich prostytutek – jak donosi portal o2.pl, to tylko część z nich. Trzech mężczyzn oskarżyło księdza Króla o napaść na tle seksualnym. To nie wszystko.

„W reportażu TVN24 „KRÓLestwo” dziennikarz Marcin Gutowski nagłośnił sprawę skandalu obyczajowego w szkole prowadzonej przez polskiego duchownego. (…) 13 grudnia dwóch polskich księży i muzyk z Chicago złożyło pozew federalny przeciwko polskiemu duchownemu. Ich wstrząsające zeznania są szeroko komentowane w amerykańskich mediach.” – czytamy.

Sprawa naturalnie trafiła też do polskich mediów. „Wszystkie oskarżenia są nieprawdziwe, czekam na rozprawę sądową i jako ksiądz katolicki wierzę, że prawda zwycięży” – przekazał sam zainteresowany na łamach gazety „Fakt”.

Zeznania świadków są jednak wstrząsające. Księża mówią o praktykach homoseksualnych z klerykami, wizytach w klubach dla gejów i imprezach mocno zakrapianych alkoholem. Ksiądz miał dopuszczać się także molestowania. „Po wizycie w lokalu duchowni udali się do motelu, gdzie rzekomo czekała na nich męska prostytutka. Jakby tego było mało, przełożony miał poprosić młodego księdza, by zapłacił za niego za usługi seksualne.” – czytamy w relacji z jednego z takich wydarzeń.

źródło: o2.pl, TVN24, Fakt

  1. Szykują się dodatkowe pieniądze dla emerytów. Seniorzy zacierają ręce
  2. Tak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Piorunujące wrażenie? Mało powiedziane
  3. Chwile grozy w popularnym sklepie Żabka. Agresywny 26-latek już aresztowany

Zobacz również: