emeryci

Z pewnością seniorzy mają powody do radości. Niebawem na ich konta mogą wpłynąć dodatkowe pieniądze. Padł nawet konkretny termin wypłat – wrzesień bieżącego roku. Oto szczegóły dotyczące wsparcia, które być może otrzymają polscy emeryci i renciści.

Senat chce rozszerzenia programu Polski Bon Turystyczny

Wydaje się, że polscy emeryci nie mają powodów do narzekań na politykę senioralną rządu. Program „Senior+” czy też tzw. trzynasta emerytura to tylko niektóre z postulatów zrealizowanych przez PiS, dzięki którym seniorom w naszym kraju żyje się lepiej.

Teraz okazuje się, że jest spora szansa na kolejne pieniądze dla osób powyżej 60 roku życia. Do kieszeni emerytów i rencistów w ramach Polskiego Bonu Turystycznego miałoby trafić dodatkowe 500 złotych. Środki te przeznaczone byłyby na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych.

Przypomnijmy, iż w tej chwili Polski Bon Turystyczne przysługuje rodzinom z dziećmi. Dokładnie to 500 złotych na każdego potomka. Pieniądze z bonu można przeznaczyć na opłacenie np. pobytu w hotelu czy części wakacyjnego wyjazdu.

Czy takie samo wsparcie otrzymają najstarsi Polacy? Póki co, wiadomo, iż chce tego senat. W izbie wyższej polskiego parlamentu opracowano już nawet projekt nowelizacji ustawy o 500+ na wakacje dla emerytów i rencistów. Póki co, pod dokumentem podpisało się 23 senatorów.

Trzeba jednak zaznaczyć, że los nowelizacji spoczywa i tak w rękach posłów. Co ciekawe, już raz, w 2020 roku sejm odrzucił taki pomysł. W tej chwili jest jedna spora szansa na zmianę stanowiska sejmu. Wszystko z powodu terminu, w którym seniorzy mogliby wykorzystać bon, a także obecnej sytuacji gospodarczej.

Po pierwsze, emeryci i renciści musieliby wykorzystać bon w terminie od 1 września br. do 31 marca 2022 roku. Zatem w okresie, kiedy w naszym kraju jest zdecydowanie mniejsze zainteresowanie usługami hotelarskimi i imprezami turystycznymi. Po drugie, takie wsparcie mogłoby przyczynić się do poprawy sytuacji przedsiębiorców, którzy działają w branży turystycznej i hotelarskiej.

Źródło: RadioZET.pl, next.gazeta.pl

  1. W mediach krąży film z Krzysztofem Rutkowskim w jego nowo zakupionym aucie. Sęk w tym, że nie jest on taki zwyczajny
  2. Tak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Piorunujące wrażenie? Mało powiedziane
  3. Chwile grozy w popularnym sklepie Żabka. Agresywny 26-latek już aresztowany

Zobacz również: