dzieci o krok od tragedii

Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się dwa dni temu. Dwie siostry w wieku 9 i 4 lat o mały włos nie straciły życia. Poznając okoliczności całej sytuacji, aż włosy stają dęba na myśl o tym, do jakiej tragedii mogło dojść.

Policja była w szoku widząc 9-latkę w samochodzie

Do zadziwiającej i jendocześnie niebezpiecznej sytuacji doszło 2 czerwca w Utah w Stanach Zjednoczonych. Na początku wszystko wyglądało normalnie. Funkcjonariusze policji zostali wewani do wypadku drogowego. Jednak to co stróże prawa zobaczyli na miejscu, ogromnie ich zatrwożyło. Niesamowity widok uwieczniono na opublikowanym przez policjantów w mediach społecznościowym nagraniu.

Zszokowani policjanci ujrzeli w aucie dwie dziewczynki. Za kierownicą siedziała 9-latka, natomiast w fotelu obok jej 4-letnia siostra. Prawdopodobnie dzieci wymknęły się z domu samochodem podczas gdy ich opiekunowie smacznie spali. Co ciekawe, rodzeństwo samodzielnie opuściło dom autem, gdyż chciało popływać w oceanie. „Dziewczynka i jej 4-letnia siostra najwyraźniej zabrały kluczyki do rodzinnego samochodu, w czasie, gdy ich rodzice spali. I wyruszyły na własną letnią przygodę” – poinformował funkcjonariusz z West Valley City.

Zaskakujące szczegóły zdarzenia

Do tej pory tajemnicą pozostaje to, w jaki sposób starsza z dziewczynek opanowała jazdę samochodem. Natomiast zadziwiające jest to, że siostry zdołały oddalić się aż 16 kilometrów od własnego domu.

Nocną eskapadę dzieci zakończyła dopiero niebezpieczna kolizja drogowa. Samochód z dziećmi w środku uderzył w inne auto. Następnie przejechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką. Patrząc na to jak bardzo został zniszczony samochód, fakt, iż siostrom nic się nie stało, należy rozpatrywać w kategorii cudu. Być może to zasługa zapiętych przez dzieci pasów bezpieczeństwa. Warto dodać, iż kierowcy pozostałych aut uczestniczących w wypadku również nie odnieśli żadnych obrażeń.

Źródło: Fakt, Twitter

  1. Niewidzialna rzeźba poszła za 15 tys. euro. Kto jest kupcem czegoś tak nietypowego?
  2. Zarzuty wobec Biedronki. Mężczyzna zdziwił się po przeczytaniu etykiet
  3. Manifestacja na Boże Ciało. Przechodniom opadły szczęki

Zobacz również: