Facebook

Niecodzienny widok mogli napotkać przechodnie krakowskiego rynku. Po procesji Bożego Ciała pojawiła się w centrum miasta manifestacja. Precyzując – była to kontrmanifestacja do procesji. Ludzie wokół byli naprawdę zdumienie.

Manifestację zorganizowali aktywiści antykościelni.Wszyscy zebrali się na rynku zaraz po procesji Bożego Ciała. Podczas demonstracji wykrzykiwano różne hasła, przede wszystkim związane z największymi bolączkami Kościoła. Co więcej wydarzenie było zapowiadane już wcześniej.

W dniu ekspansji kościoła katolickiego na ulice miast Polski, staniemy pod krakowską kurią, żeby przypomnieć, że między sypanymi kwiatami i modłami, kryje się zło. Pedofilia, malwersacje, mową nienawiści, dyskryminacja ze względu na płeć i orientację seksualną – czytaliśmy w zapowiedziach aktywistów.

Kraków: kontrmanifestacja w Boże Ciało

Co ciekawe aktywiści zapowiadali także, że chcą ruszyć już razem z procesją. Na to jednak grupa nie dostała zgody – kuria w pierwszej kolejności „zarezerwowała” miejsce na ten właśnie dzień.

Wydarzenie o nazwie „Dość Milczenia” poruszało głównie temat ukrywania pedofilii w Kościele. Ale nie tylko – był również temat mowy nienawiści, dyskryminacji ze względu na płeć czy orientację, a nawet podżeganiu do przemocy. Aktywiści poszli też o krok dalej, bowiem nie obyło się bez konkretnych nazwisk osób wysoko postawionych w hierarchii kościelnej. Cytowano m.in. słowa abp Stanisława Gądeckiego, abp Stanisława Wielgusa, abp Sławoja Leszka Głódzia, bp Jana Tyrawy i bp Wojciecha Ziemby.

Manifestacja przyciągała uwagę

Nie trudno było nie zwrócić uwagi na tak nietypowe wydarzenie. Zwłaszcza, że aktywiści bardzo przyciągali uwagę przechodniów chociażby swoimi strojami. Część z nich miało na sobie sutanny, inni habity. Najbardziej „niekomfortowym” widokiem byli ci w dziecięcych strojach, które poplamiono czerwoną farbą.

Jak wynika z medialnych informacji nie jest to ostatnie wydarzenia. Kolejna demonstracja jest już zaplanowana. Aktywiści mają się ponownie zebrać w najbliższą sobotę.

źródło: o2.pl

  1. Protest przed kościołem. Na miejscu 200 policjantów i helikopter
  2. Rewolucja w kościele katolickim? Papież zaostrza przepisy
  3. Ksiądz skazany za jazdę po alkoholu znów odprawia msze. Sytuacja podzieliła wiernych

Zobacz również: