źródło: goniec.pl

Zmarł Marian Zacharewicz. Muzyk miał 76 lat i długi czas był też związany z Ireną Jarocką. O śmierci artysty poinformowała jego żona Hanna w mediach społecznościowych.

„Dzisiaj w nocy odszedłeś do Boskiego Królestwa, mój kochany. Dziękuję za te wszystkie dni, które razem przeżyliśmy. Serce moje, jesteś w sercu mym na zawsze” – pisała Hanna Zacharewicz. Jednaj nie tylko żona artysty żegnała Zacharewicza. Przyjaciele i znajomi również zamieszczali wpisy. Między innymi Andrzej Kosmala czy Maciej Bukowski, który pisał krótko: „Bardzo wiele mu zawdzięczałem. Chciałbym napisać coś więcej, ale teraz nie potrafię”.

Marian Zacharewicz zmarł wieku 76 lat

Zdjęcia artysty pojawiły się także na Instagramie. Hanna Zacharewicz udostępniła fotografie z prywatnego archiwum opatrzone wzruszającym wpisem.

„Kochanie, jak mam żyć bez Ciebie? Odszedłeś do Królestwa Niebieskiego, ale moje serce to Twój drugi dom. Śp.Marian Zacharewicz kompozytor, piosenkarz, animator życia kulturalnego. Żegnaj skarbie” – czytamy we wpisie.

Zacharewicz przez lata był związany z Ireną Jarocką

Marian Zacharewicz komponował piosenki dla Jarockiej, ale także z nią występował. Wzięli oni ślub w 1972 roku, kiedy były to lata jej największej popularności. Próba czasu jednak zaważyła na ich związku i w 1977 roku Jarocka odeszła od muzyka. Niemniej jednak oboje po rozwodzie zostali przyjaciółmi. Co więcej Zacharewicz napisał dla niej jeszcze kilka piosenek, a także występował z nią na scenie.

„Ja byłem najpierw dla niej kimś w rodzaju ochroniarza. Ode mnie odbijali się ci wszyscy, którzy nic jej nie mieli do zaoferowania, którzy chcieli ją jedynie naciągnąć. Potem awansowałem, zostałem tragarzem, szoferem, konferansjerem, kompozytorem, sekretarzem, menedżerem” – mówił w wywiadzie dla Dziennika Bałtyckiego w 2012 roku.

źródło: WP.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zmarł Michael Collins. Członek misji kosmicznej Apollo 11 odszedł w wieku 90 lat
  2. Nie żyje dziennikarka Gazety Wyborczej. Smutną informację przekazał kolega z pracy
  3. Nie żyje aktor Ferdynand Matysik, znany m.in. z Samych Swoich, Świata według Kiepskich czy Kogla-mogla

Zobacz również: