eurowizja 2021

Nie milkną echa finału Eurowizji, w którym zwyciężył zespół Måneskin z Włoch. Przy okazji warto też odnotować, że to pierwszy zespół, który wygrał europejski konkurs piosenki od 2006 roku, a Włosi na swój triumf czekali aż od 1990 roku. Zwycięstwo Måneskin zostało jednak przyćmione doniesieniami o narkotykach, które miały pojawić się podczas konkursu. Wszystko zaszło tak daleko, że specjalne dochodzenie postanowiła wszcząć Europejska Unia Nadawców. I właśnie pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie.

Skandal podczas konkursu Eurowizji? Znamy szczegóły

„Tryumf Włoch w sobotę został zaburzony przez spekulacje dot. wokalisty zwycięskiego zespołu Damiano Davida. Sieć obiegło nagranie, na którym widać, jak mężczyzna pochyla się niejednoznacznie nad stołem. Skojarzenie pojawiło się jedno – brał narkotyki.” – czytamy w portalu o2.pl.

Temat od soboty żył własnym życiem. Komentowano go w sieci, ale i w mediach. Wszystko było na tyle niejasne, że Europejska Unia Nadawców zdecydowała się przeciąć wszelkie spekulacje i wyłożyć karty na stół. „Europejska Unia Nadawców zleciła testy narkotykowe, by rozwiać wątpliwości co do tego, co naprawdę zaszło w Zielonym Pokoju.” – donosi o2.pl.

Dziś z całą pewnością można już stwierdzić, że wokalista zwycięskiego zespołu Eurowizji był „czysty”. „Żadne narkotyki nie miały miejsca w Zielonym Pokoju i uważamy, że sprawa jest zamknięta.” – donosi w najnowszym komunikacie Europejska Unia Nadawców. „Nie biorę narkotyków. Proszę, ludzie, nie mówcie tak. Zero kokainy.” – dodał sam zainteresowany wokalista. „Jesteśmy przeciwko narkotykom i nigdy nie braliśmy kokainy. Jesteśmy gotowi na testy i nie mamy nic do ukrycia.” – napisał z kolei zespół na swoim oficjalnym Instagramie.

Jak widać, plotka, która żyła własnym życiem nie potwierdziła się. Niewiele jednak brakowało, by wywołała ogromny, międzynarodowy skandal. Na całe szczęście, Europejska Unia Nadawców zdecydowała się szybko przeciąć całą sprawę narkotestem i oficjalnym komunikatem. Dziś wszyscy, którzy oskarżali bezpodstawnie wokalistę o branie kokainy podczas konkursu Eurowizji, mogą uderzyć się w pierś i przeprosić.

źródło: o2.pl

  1. Rusza wsparcie dla seniorów. Rząd przekazał sensacyjne wieści. Potwierdził je Michał Dworczyk
  2. Mocne słowa Bronisława Komorowskiego w stronę Platformy Obywatelskiej. Kto by się spodziewał
  3. Szalony rajd karetką ulicami polskiego miasta. Szczęśliwy finał policyjnego pościgu

Zobacz również: