Michał Dworczyk
Maciej Kulczyński, PAP

Michał Dworczyk potwierdził informację, która krążyła w przestrzeni publicznej już od jakiegoś czasu. Chodzi o seniorów po 70. roku życia. Rząd nie zamierza się biernie przyglądać ich sytuacji i już podjął stosowne kroki. Klamka zapadła.

Dworczyk potwierdza. Seniorzy będą mogli liczyć na wsparcie

Wiadomość przekazana przez Michała Dworczyka dotyczy wszystkich Polaków po 70. roku życia. Jeżeli należysz do tej grupy, warto się z nią zapoznać. Chodzi oczywiście o pandemię koronawirusa i narodowy program szczepień.

„W kolejnych tygodniach do wszystkich będą dzwonić przedstawiciele rządu, by zapytać, czy dana osoba była już szczepiona. Jeżeli nie, zostaną podjęte odpowiednie kroki.” – czytamy w portalu Goniec.pl, który cytuje Kancelarię Premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Te informacje w rozmowie z mediami potwierdził także wspomniany przez nas Michał Dworczyk.

„W najbliższych dniach i tygodniach wojewodowie będą wystawiać decyzje administracyjne dla samorządów, które będą zobowiązywały samorządy do nawiązania kontaktu telefonicznego ze wszystkimi mieszkańcami gminy powyżej 70 r.ż.” – czytamy z kolei na oficjalnych kanałach społecznościowych Kancelarii Premiera Rzeczypospolitej Polskiej.

Co to oznacza w praktyce? Wszystkie osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły przeciwko covid-19, a mają powyżej 70 lat, będą mogły liczyć na dodatkowe wsparcie w tym zakresie. Otóż osobom tym zaproponowane zostanie tzw. szczepienie wyjazdowe. Czyli uda się do nich specjalny zespół, by podać szczepionkę w miejscu ich zamieszkania.

„Mamy deklaracje, że te zespoły strażaków, które do tej pory w dużej części w bardzo wielu miejscowościach, gminach w Polsce pomagały dowozić seniorów do punktów szczepień, teraz będą jeździć z osobami uprawnionymi do wykonywania szczepień.” – mówił na konferencji prasowej Michał Dworczyk.

źródło: Goniec.pl, Twitter, Kancelaria Premiera Rzeczypospolitej Polskiej

  1. Tatiana Okupnik nieuleczalnie chora. Szczere wyznanie gwiazdy. „Boli jak cholera”
  2. Ujawnili majątek Mateusza Morawieckiego. Kwota przyprawia o zawroty głowy
  3. Chwile grozy na drodze. Wszystko się nagrało. Pod wpływem narkotyków wyprzedzał na czołówkę. Dachował (WIDEO)

Zobacz również: