Mateusz Morawiecki

Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do majątku Mateusza Morawieckiego. Premier Rzeczypospolitej Polskiej, jak i jego małżonka, Iwona znajdują się w aż 24 księgach wieczystych. Wiadomo, ile jest wart majątek Morawieckich.

Wirtualna Polska ujawnia, jakim majątkiem dysponuje Mateusz Morawiecki wraz z małżonką

Całej sprawie przyjrzała się Wirtualna Polska oraz o2.pl. Drugi z portali przypomina, że pod koniec 2013 roku Mateusz Morawiecki zawarł z małżonką umowę o podziale majątku. W związku z tym faktem Premier Rzeczypospolitej Polskiej nie musi już wykazywać w oświadczeniach majątkowych nieruchomości, które należą wyłącznie do jego żony.

Mimo tego, dziennikarzom Wirtualnej Polski udało się dotrzeć aż do 24 ksiąg wieczystych, w których wpisany jest Mateusz Morawiecki bądź jego małżonka, Iwona. Część z tych nieruchomości miała należeć przed podziałem także do Mateusza Morawieckiego. Łączna wartość wszystkich z nich powala na kolana!

„Uznaliśmy, że realizujemy w ten sposób ważny cel społeczny. Premier wielokrotnie podkreślał, że jawność życia publicznego jest dla niego szalenie istotna.” – przytaczają dziennikarze Wirtualnej Polski. Twierdzą, że majątek Mateusza i Iwony Morawieckich wynosi co najmniej około 40 milionów złotych.

Jakie nieruchomości należą do Morawieckich?

Do samego Mateusza Morawieckiego ma należeć dom w Dębkach o wartości ok. 3-3,5 mln zł, dom w Golędzinowie pod Wrocławiem o wartości ok. 1,9 mln zł, działka rolna o powierzchni 2 ha w powiecie płońskim o wartości ok. 200 tys. zł oraz na warszawskim Mokotowie o powierzchni 71,59 m2 o wartości 1,1 mln zł. Majątkiem wspólny rodziny Morawieckich jest zaś segment o powierzchni 180 m2 we Wrocławiu o wartości ok. 1,35 mln zł. To jeszcze nie wszystko.

Bowiem do samej Iwony Morawieckiej należą: dwie działki na wrocławskim Oporowie o łącznej powierzchni 15 ha o wartości co najmniej 12,8 mln zł, mieszkanie o powierzchni 75 m2 w kamienicy przy wrocławskim Rynku o wartości ok. 700 tys. zł, mieszkanie o powierzchni 53,9 m2 w kamienicy przy wrocławskim Rynku o wartości ok. 500 tys. zł, lokal użytkowy o powierzchni 226,5 m2 w kamienicy przy wrocławskim Rynku o wartości ok. 1,3 mln zł, kawalerka o powierzchni 29,4 m2 na wrocławskim osiedlu Muchobór Wielki o wartości ok. 180 tys. zł. To wciąż nie wszystko.

Kolejne wymieniane własności Iwony Morawieckiej to: grunty orne o powierzchni 1,13 ha w Żernikach Wrocławskich o wartości ok. 1,2 mln zł, mieszkanie na warszawskim Mokotowie o powierzchni ponad 300 m2 o wartości ok. 5,5 mln zł, mieszkanie na warszawskim Mokotowie o powierzchni ponad 300 m2 o wartości ok. 5,5 mln zł, mieszkanie na warszawskim Mokotowie o powierzchni 62,9 m2 o wartości ok. 835 tys. zł oraz grunty orne nad Bzurą o powierzchni 0,44 ha o wartości ok. 250 tys. zł.

To jeszcze nie wszystko?

„Oczywiście nie mamy pewności, że opisujemy wszystkie nieruchomości Morawieckich. Innymi słowy, na pewno Mateusz i Iwona Morawieccy nie mają mniej niż pokazujemy. Ich majątek może być natomiast większy.” – dodają dziennikarze Wirtualnej Polski.

źródło: o2.pl, Wirtualna Polska

  1. Chwile grozy na drodze. Wszystko się nagrało. Pod wpływem narkotyków wyprzedzał na czołówkę. Dachował (WIDEO)
  2. Mocne słowa Bronisława Komorowskiego w stronę Platformy Obywatelskiej. Kto by się spodziewał
  3. Nie żyje dziennikarka Gazety Wyborczej. Smutną informację przekazał kolega z pracy

Zobacz również: