Bronisław Komorowski
fot. Youtube/ Radio ZET

Bronisław Komorowski w jednoznacznych słowach wypowiedział się o Platformie Obywatelskiej. Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie ma wątpliwości, jaka przyszłość czeka jego niedawnych sojuszników. I co tu dużo ukrywać, Komorowski widzi ją w niezbyt różowych barwach, by nie użyć mocniejszych słów.

Komorowski nie wróży dobrze Platformie Obywatelskiej

„Platforma jest już trochę w sytuacji trudnej i chyba nie odzyska pozycji lidera opozycji demokratycznej w Polsce, ale może odgrywać w dalszym ciągu istotna rolę jako element układanki opozycyjnej.” – przyznał na łamach Radia Zet były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski.

To już nie pierwsze krytyczne słowa jednej z byłych czołowych postaci PO. W podobnym kontekście nie tak dawno temu wypowiadała się była prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. „Boję się, że jeżeli nic się nie zmieni w czasie wakacji lub po, będziemy mieli jednocyfrowe poparcie.” – mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Obok słów Bronisława Komorowskiego obojętnie nie przeszli komentatorzy polityczni. „Myślę, że Bronisław Komorowski ma problem z Platformą Obywatelską. Sądzę, że on żyje w pewnej traumie po porażce w wyborach prezydenckich w 2015 roku.” – komentuje politolog dr Andrzej Anusz.

„On wtedy miał duży żal do Platformy, że nie zrobiła co mogła, żeby mu pomoc wygrać wybory. Ta jego ocena PO zapewne jest związana z tym.” – dodaje ekspert z Instytutu Józefa Piłsudskiego.

O ile politolog ocenił motywację tych słów Komorowskiego dość krytycznie, to zdecydowanie zgadza się z tym, co przyznał Bronisław Komorowski. „Natomiast to, co powiedział to są fakty powszechnie dostrzegalne. To znaczy Platforma od kilku ładnych tygodni jest w kryzysie. Jest w sytuacji swoistego rozbioru politycznego, zarówno jeżeli chodzi o polityków, jak i wyborców.” – czytamy wypowiedź dr Andrzeja Anusza na łamach portalu niezalezna.pl.

źródło: niezalezna.pl, Radio ZET

  1. Szalony rajd karetką ulicami polskiego miasta. Szczęśliwy finał policyjnego pościgu
  2. Nie żyje dziennikarka Gazety Wyborczej. Smutną informację przekazał kolega z pracy
  3. Amerykanie nie mają wątpliwości, jak powstał koronawirus? Wstrząsający raport wyciekł do prasy

Zobacz również: