Jacek Kurski
źródło fot.: YouTube/fakt24.pl

Eurowizja dalej trwa, ale już nie dla Polaków. Nasz tegoroczny reprezentant Rafał Brzozowski nie zakwalifikował się do finału. W tej sprawie jest już komentarz Jacka Kurskiego. Prezes Telewizji Polskiej widzi same plusy tej sytuacji.

Tegoroczna Eurowizja to chyba jedna z bardziej emocjonujących ostatnich lat. Sęk w tym, że emocje sięgały zenitu nie podczas samego konkursu, ale jeszcze przed jego rozpoczęciem. A to za sprawą wielu kontrowersji.

Kilka tygodni temu media rozpisywały się o tym, iż Jacek Kurski bezpodstawnie wybrał tegorocznego reprezentanta na konkursie, tym samym odbierając tę szansę Alicji Szemplińskiej. Następnie, kiedy poznaliśmy piosenkę, którą zaśpiewał wczoraj Rafał Brzozowski, wylał się na wokalistę ogromny hejt co do jakości utworu [CZYTAJ WIĘCEJ].

Dziś już jesteśmy po występie Rafała Brzozowskiego. I też już wiemy, że nasz reprezentant stracił już szansę na wygraną w Rotterdamie. Już w tym momencie piętrzą się nagłówki na temat tego, że „było to do przewidzenia”. A co sądzi o tym sprawca całego zamieszania – Jacek Kurski?

Jacek Kurski komentuje tegoroczną Eurowizję

Zaraz po zakończeniu drugiej części półfinału konkursu w Rotterdamie Telewizja Polska złożyła Rafałowi Brzozowskiemu podziękowania. Niedługo później pojawił się też – już osobisty – komentarz Jacka Kurskiego nt. występu Rafała Brzozowskiego. Jego zdaniem występ Polaka był jednym z najlepszych na Eurowizji 2021.

Rafał, to był jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021. Z serca Ci dziękuję. Dałeś sobie radę z niesprawiedliwym hejtem. Z podziwem obserwowałem, jak wspierają Cię znajomi z branży. Takiego wzajemnego wsparcia w świecie polskiego showbiznesu dawno nie było. To dobry znak – czytamy we wpisie Jacka Kurskiego na Twitterze.

Jednak to nie wszystko. Prezes Telewizji Polskiej pochwalił się też przy okazji swoim sukcesem. Mianowicie we wpisie pojawiły się też statystyki oglądalności z emisji tegorocznej Eurowizji. Występ Brzozowskiego miało obejrzeć 5 mln widzów.

Polskę podczas tegorocznego konkursu Eurowizji wyprzedziło 10 państw: Albania, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Portugalia, Islandia, San Marino, Szwajcaria, Grecja i Finlandia. Dodajmy, że nasz los podzieliły takie kraje jak Estonia, Czechy, Gruzja, Łotwa, Dania czy Austria.

źródło: RadioZet.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Eurowizja 2021: Edyta Górniak doszkoli Brzozowskiego? W mediach krąży komentarz wokalisty
  2. Rafał Brzozowski: do 16 roku życia rodzice nie wypuszczali mnie na sylwestra
  3. Ostry komentarz byłego pracownika TVP. Jacek Kurski będzie wściekły

Zobacz również: