Rafał Brzozowski Eurowizja

Rafał Brzozowski, jak już wiemy, to reprezentant naszego kraju na konkurs Eurowizja 2021. Mylił się jednak ten, kto sądził, że wybór artysty, który pojedzie do Rotterdamu, zakończy gorącą dyskusję, która od jakiegoś czasu trwa w mediach. Właśnie „wybuchła” prawdziwa bomba. Chodzi o utwór, który ma zaśpiewać polski gwiazdor.

Rafał Brzozowski wykona szwedzką kompozycję

Przypomnijmy, iż jeszcze kilka dni temu opinia publiczna spekulowała na temat tego, kto pojedzie do Holandii na Eurowizję 2021. Na giełdzie nazwisk pojawiły się objawienia talent show TVP „The Voice of Poland” tj. Alicja Szemplińska oraz Krystian Ochman. Co ciekawe, byli też tacy, którzy obstawiali, iż na konkurs pojedzie doświadczony artysta pokroju Maryli Rodowicz. Ostatecznie okazało się, że nasz kraj będzie reprezentował Rafał Brzozowski.

Warto podkreślić, iż wokalista jest związany z TVP niemalże od samego początku swojej medialnej kariery. Były zapaśnik zaistniał dzięki udziałowi w 1. edycji wspomnianego wyżej „The Voice of Poland”. Pod opieką swojego trenera – Andrzeja Piasecznego, Rafał Brzozowski doszedł do odcinków półfinałowych. Dziś mężczyzna prowadzi teleturniej „Jaka to melodia”. Poza tym, gwiazdor był gospodarzem m.in. Eurowizji Junior, „Sylwestra z Dwójką” czy „The Voice of Senior”.

Jak informuje TVP, Rafał Brzozowski został wytypowany na Eurowizję w trakcie tajnego losowania. W tym roku zrezygnowano z głosowania widzów. W Rotterdamie wokalista wykona utwór „Ride”, który został skomponowany w Szwecji. „To była najlepsza piosenka ze względu na to, że jest to utwór bardzo dynamiczny, trochę taneczny, może poradzić sobie na dużej scenie eurowizyjnej, jak i w rozgłośniach radiowych.” – opowiadał piosenkarz.

Kontrowersje wokół reprezentanta na Eurowizję 2021

Co ciekawe, kompozycja „Ride”, a konkretnie jej wykonanie przez Brzozowskiego wzbudza spore kontrowersje. Internauci dotarli do nagrania demo wspomnianej piosenki. W tej wersji utwór zaśpiewała Clara Rubensson.

 

Okazuje się, że zdaniem części użytkowników mediów społecznościowych wokalistka poradziła sobie z kompozycją dużo lepiej niż Rafał Brzozowski. „Piosenki nie stworzył Brzozowski, a… kupiono ją od szwedzkich producentów. TVP potrafi zepsuć nawet kupioną, gotową piosenkę.” – zauważył jeden z internautów.

A Wam, które wykonanie „Ride” bardziej przypadło do gustu? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło: Onet, YouTube

  1. BrzydUla 2 dobiega końca. Wiemy co się wydarzy!
  2. Nowe wieści o ojczymie Edyty Górniak. Piosenkarka przyznała wprost jak wygląda sytuacja
  3. Mjanma: zatrzymanie polskiego dziennikarza. Nieoficjalnie wiadomo, że jego stan jest ciężki

Zobacz również: