fot.: PAP/ Stanisław Rozpędzik

Dorota Wellman oczekuje przeprosin od stacji Telewizji Polskiej. Dziennikarka nie ma zamiaru odpuścić po ostatnim wydaniu „Wiadomości” TVP, gdzie jej zdaniem pojawiły się nieprawdziwe informacje na jej temat.

W „Wiadomościach” TVP miała ukazać się informacja o rzekomej działalności Doroty Wellman. Zdaniem dziennikarzy telewizji publicznej miała ona prowadzić szkolenia z obsługi smartfonów. Podano, iż te szkolenia miały odbywać się w Opolu, a co więcej ich koszt miał się równać 700 tys. złotych. Wellman szybko zdementowała nieprawdziwą informację, wskazując, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

Dorota Wellman bohaterką „Wiadomości” TVP

Prawie 700 tysięcy złotych zapłaci Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu za szkolenie z obsługi smartfonów. Weźmie w nim udział 60 osób, co oznacza, że przeszkolenie każdego uczestnika pochłonie ponad 10 tysięcy złotych. Dużo? Zdaniem samorządowców Koalicji Obywatelskiej to prawdziwa okazja, tym bardziej że szkolić będzie gwiazda telewizji TVN – powiedziała Edyta Lewandowska w wydaniu „Wiadomości” z dnia 11 maja.

Później prezenterka dodała, iż jedną z takich gwiazd ma być właśnie Dorota Wellman. Zaznaczono również, że koszty szkoleń ma pokryć Unia Europejska.

Plotki szybko zdementował także opolski WUP. W oświadczeniu w tej sprawie czytamy, iż prowadzono wstępne rozmowy z menadżerem pani Doroty Wellman, jednakże nie podpisano żadnej umowy dotyczącej jej udziału w projekcie. Co więcej WUP napisał przeprosiny za zaistniałą sytuację.

Co więcej WUP w oświadczeniu dodało, iż stacja TVP podała tę informację na antenie bez konsultacji z instytucją. A co za tym idzie była ona po prostu nie potwierdzona. I jak się później okazało – nieprawdziwa.

    Złożyliśmy do telewizji pismo z żądaniem usunięcia materiału ze stron i przeprosin. Urząd miał zadanie oficjalnego przeproszenia mnie na swojej stronie, czego dokonał szybko, więc z nim sprawę mamy jasną – powiedziała Dorota Wellman w rozmowie z dziennikarzem portalu Wirtualne Media.

źródło: o2.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Filip Chajzer ma poważne kłopoty zdrowotne. Przyznał to wprost. Płyną wyrazy wsparcia
  2. Weronika Rosati napisała do Strasburga. Trybunał Praw Człowieka otrzymał już skargę aktorki. O co chodzi?
  3. Izabella Krzan poszła na całość. Zdjęcie w skąpym wdzianku ujrzało światło dzienne

Zobacz również: