Apoloniusz Tajner
Apoloniusz Tajner, kadr z programu Hejt Park na Kanale Sportowym, Youtube

Apoloniusz Tajner był gościem Kanału Sportowego. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego skusił się na udział w programie na żywo, pod nazwą „Hejt Park”, gdzie odpowiadał na pytania zadawane przez dzwoniących do studia internautów. W pewnym momencie postanowił opowiedzieć kilka przezabawnych historii z życia wziętych. Nie uwierzycie, z kim był mylony legendarny trener Adama Małysza, a obecnie prezes PZN.

O tej historii Apoloniusz Tajner nie zapomni do końca życia

W pewnym momencie jeden z prowadzących Hejt Park, Wojciech Piela rzucił w kierunku Apoloniusza Tajnera, czy prawdą jest, że ten zgolił swego czasu wąsa po to, aby już nie mylono go z trenerem piłkarskim Jerzym Engelem. Nikt jednak nie spodziewał się odpowiedzi, a raczej anegdoty, którą opowiedział po chwili Apoloniusz Tajner.

„To prawda, to prawda, że mylili.” – potwierdził Tajner, po czym przeszedł do szczegółów. „Miałem taką fajną sytuację w Zakopanem, kiedy był jakiś lokalny mecz na płycie COS-u. Ja sobie siedziałem na ławeczce. Przyszła taka wycieczka. Przyjechał autokar i przyszli. Tak widzę, spoglądają, spoglądają. I w pewnym momencie podchodzi pięciu takich chłopaków rezolutnych z karteczkami. Pytają: panie trenerze czy moglibyśmy autograf poprosić? Ja mówię: dobra, ale tak mnie tchnęło czy na pewno do mnie. A od kogo chcecie ten autograf? (zapytał Apoloniusz Tajner – przyp. red.) Jak to od kogo, od trenera Engela. No to proszę… Jerzy Engel, Jerzy Engel (tak podpisał się Tajner – przyp. red.), dawaj… no i poszli.” – opowiada zabawną historię z przeszłości prezes PZN.

Okazuje się jednak, że łowcy autografów szybko zorientowali się, że dali się nabrać Apoloniuszowi Tajnerowi. „Za chwilę taki szum, szum, szum. Tam widzę, że dyskutują te dzieciaki. Podchodzi ta piątka z powrotem. Przepraszam no myśmy się pomylili – wypalili w kierunku Tajnera.” – usłyszeliśmy.

To tylko jedna z kilku anegdot, które podczas Hejt Parku opowiedział Apoloniusz Tajner. Ciekawie brzmiała też historia o tym, jak pomylono go z Jerzym Engelem w Trójmieście. Całość można zobaczyć na poniższym nagraniu.

źródło: Youtube Kanał Sportowy

  1. Sanepid wycofuje popularne parówki. Można było je kupić w Lidlu
  2. Rozpad w Platformie Obywatelskiej? „Borys sobie na to niestety zapracował” mówi jeden z polityków partii
  3. Ostra reakcja Rosji w kierunku Polski. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiada

Zobacz również: