wojna na Ukrainie

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Chodzi o popularne parówki z Lidla. W przebadanych próbkach wykryto obecność bakterii. Jedna partia parówek jest wycofywana ze sklepów w Polsce, a GIS informuje o tym, by nie spożywać produktu. Zobacz szczegóły.

GIS wycofuje parówki z Lidla. Znalazł w nich bakterie

„W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w jednej partii produktu „PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g” wykryto Listeria monocytogenes.” – czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Szczegóły na temat wycofywanej partii parówek znajdziesz poniżej.

  • Nazwa produktu: PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g
  • Numer partii: 11031
  • Numer serii: Seria C: 10349134
  • Termin przydatności do spożycia: 04.05.2021
  • Producent: „SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Czyżewie, ul. Zarębska 48, 18-220 Czyżew, weterynaryjny numer identyfikacyjny 20134001

Ponadto Główny Inspektorat Sanitarny donosi, że podjęto wszelkie działania, mające na celu wycofanie wskazanej partii z półek sklepowych Lidla. Właśnie do tej sieci produkowane były wskazane w komunikacie parówki. „Nie należy spożywać produktu „PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g” oznaczonego numerem partii i terminem przydatności do spożycia wskazanym w komunikacie.” – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Poniżej zamieszczamy też zdjęcie produktu.

parówki Lidl
GIS

Spożycie zakażonego bakteriami produktu może wywołać Listeriozę. „U osób starszych i z obniżoną odpornością na skutek zakażenia może dochodzić do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy.” – czytamy o najgroźniejszym jej objawie. Dlatego też, nie należy spożywać ww. produktu, a kiedy już to zrobiłeś/aś i zauważyłeś u siebie wystąpienie jakichkolwiek niepożądanych objawów, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

źródło: Główny Inspektorat Sanitarny

  1. PGE ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS. Nie daj się nabrać na fałszywe wezwanie do zapłaty
  2. Ostra reakcja Rosji w kierunku Polski. Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiada
  3. Rozpad w Platformie Obywatelskiej? „Borys sobie na to niestety zapracował” mówi jeden z polityków partii

Zobacz również: