rozpad Platforma Obywatelska

Coraz gorsze notowania wyborcze dla Platformy Obywatelskiej powodują, że w największym ugrupowaniu opozycyjnym dochodzi do coraz większych starć. Do tego stopnia, że politycy tej partii podnoszą krytyczne głosy w kierunku Borysa Budki. Kto miałby go zastąpić? I czy wciąż prawdopodobne jest, że część polityków Platformy Obywatelskiej przejdzie do Polski 2050 Szymona Hołowni? Sprawdzamy.

Okręt pod nazwą Platforma Obywatelska zaczyna tonąć?

Takie można odnieść wrażenie, czytając ostatnie wypowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej. Wygląda już nie tylko na to, że nad samym Borysem Budką zbierają się czarne chmury, ale także nad całym ugrupowaniem. W kuluarach mówi się o tym, że Platforma Obywatelska może nawet stracić kolejnych posłów na rzecz partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

„Nie zazdroszczę Borysowi. Być może jest szefem w najgorszym dla PO momencie w jej historii” – przekazał portalowi Onet jeden z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej, komentując całą tę sytuację. „Sytuacja sama się zła nie zrobiła. Borys sobie na to niestety zapracował.” – dodaje inny z działaczy Platformy Obywatelskiej z bliskiego otoczenia Budki.

Jak widać sytuacja robi się poważna. Dlatego nie mogą dziwić doniesienia prasowe, mówiące o tym, że Platforma Obywatelska by przetrwać, potrzebuje nowego lidera. Czy mógłby nim być Rafał Trzaskowski, który nota bene, według różnych innych doniesień może być skonfliktowany z Budką? „Gdyby Rafał chciał być przewodniczącym, zostałby nim już w styczniu zeszłego roku.” – usłyszeli dziennikarze Onetu w rozmowie z działaczami Platformy Obywatelskiej.

Wygląda jednak na to, że lada moment może pojawić się wniosek o odwołanie Borysa Budki. I jeżeli on nie przejdzie, to część zawiedzionych tym faktem posłów może uciec do… Szymona Hołowni, którego ugrupowanie Polska 2050 już przeskoczyło Platformę Obywatelską w sondażach.

„Mazowieccy działacze Platformy z inicjatywy szefa regionu Andrzeja Halickiego zbierają podpisy pod wnioskiem o odwołanie Borysa Budki. List ma krążyć już po Polsce.” – donosi z kolei Wprost. Sytuacja jak widać jest mocno rozwojowa i co tu dużo ukrywać. W najbliższych godzinach wydarzyć się może dosłownie wszystko.

źródło: Onet, Wprost, inf. własna, mat. prasowe, Twitter

  1. Konfederacja karci PiS i Trzaskowskiego. Mowa o wydarzeniach z warszawskiego lotniska
  2. Znęcali się i udusili swoje dwuletnie dziecko? Coraz więcej szokujących szczegółów sprawy
  3. To koniec „Jeden z dziesięciu”? Zastanawiające słowa Tadeusza Sznuka i komunikat TVP

Zobacz również: