Ukraina
źródło: Twitter

Konfederacja wypowiedziała się na temat zdarzeń z początku tygodnia. Wówczas w warszawie nagrano nietypową sytuację z lotniska Chopina, gdzie grupa Żydów tańczy i śpiewa w holu budynku. Konfederaci umieścili swój wpis na Twitterze, gdzie krytykują brak reakcji ze strony władz. Dezaprobata dotyczyła Prawa i Sprawiedliwości, a także Rafała Trzaskowskiego.

Do nietypowego wydarzenia doszło 19 kwietnia na warszawskim lotnisku Chopina. W holu, gdzie znajdują się miejsca dla oczekujących pasażerów zebrała się liczna grupa (około setka osób) Żydów, która tańczyła, śpiewała i modliła się pomiędzy pasażerami. Wszyscy trzymali się za ręce.

Nagranie całego zdarzenia zostało opublikowane w sieci. Udostępnił je jako pierwszy Jakub Mikołajek na Facebooku. Nagranie pochodzi od pracownika lotniska. O tej sytuacji zrobiło się naprawdę głośno w mediach. Za sprawą mediów społecznościowych z kolei sporo internautów wyrażało swoją bulwersację co do zachowania całej grupy. Często zdarzały się komentarze dotyczące braku maseczek części osób.

[irp]

Konfederacja atakuje PiS i Trzaskowskiego

Na Twitterze pojawił się wpis konfederatów, w którym krótko opisali swoje zdanie co do ostatnich zdarzeń w Warszawie. Zarzucają obecnej władzy brak reakcji do złamania obostrzeń przez rzeczoną grupę. Co więcej w poście został oznaczony zarówno prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, a także obecne u władzy Prawo i Sprawiedliwość. Post opatrzono również nagraniem, które widzieliśmy wyżej.

Warszawa, Lotnisko Chopina, 21.04.2021. Służby państwowe podległe @pisorgpl, jak i samorządowe podległe @trzaskowski_ nie interweniowały pomimo „złamania” bezprawnych obostrzeń. Może czas skończyć z tą fikcją i dzieleniem ludzi na „równych i równiejszych”? #StopLockdown – czytamy we wpisie konfederatów.

https://twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1385139083597516802?s=20

źródło: wp.pl/Facebook, Twitter

[irp]

Zobacz również: