źródło: Twitter

Konfederacja wypowiedziała się na temat zdarzeń z początku tygodnia. Wówczas w warszawie nagrano nietypową sytuację z lotniska Chopina, gdzie grupa Żydów tańczy i śpiewa w holu budynku. Konfederaci umieścili swój wpis na Twitterze, gdzie krytykują brak reakcji ze strony władz. Dezaprobata dotyczyła Prawa i Sprawiedliwości, a także Rafała Trzaskowskiego.

Do nietypowego wydarzenia doszło 19 kwietnia na warszawskim lotnisku Chopina. W holu, gdzie znajdują się miejsca dla oczekujących pasażerów zebrała się liczna grupa (około setka osób) Żydów, która tańczyła, śpiewała i modliła się pomiędzy pasażerami. Wszyscy trzymali się za ręce.

Nagranie całego zdarzenia zostało opublikowane w sieci. Udostępnił je jako pierwszy Jakub Mikołajek na Facebooku. Nagranie pochodzi od pracownika lotniska. O tej sytuacji zrobiło się naprawdę głośno w mediach. Za sprawą mediów społecznościowych z kolei sporo internautów wyrażało swoją bulwersację co do zachowania całej grupy. Często zdarzały się komentarze dotyczące braku maseczek części osób.

ZOBACZ!  Niedzielski zapowiada podjęcie drastycznych kroków. Wrócą obostrzenia?

Konfederacja atakuje PiS i Trzaskowskiego

Na Twitterze pojawił się wpis konfederatów, w którym krótko opisali swoje zdanie co do ostatnich zdarzeń w Warszawie. Zarzucają obecnej władzy brak reakcji do złamania obostrzeń przez rzeczoną grupę. Co więcej w poście został oznaczony zarówno prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, a także obecne u władzy Prawo i Sprawiedliwość. Post opatrzono również nagraniem, które widzieliśmy wyżej.

Warszawa, Lotnisko Chopina, 21.04.2021. Służby państwowe podległe @pisorgpl, jak i samorządowe podległe @trzaskowski_ nie interweniowały pomimo „złamania” bezprawnych obostrzeń. Może czas skończyć z tą fikcją i dzieleniem ludzi na „równych i równiejszych”? #StopLockdown – czytamy we wpisie konfederatów.

https://twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1385139083597516802?s=20

źródło: wp.pl/Facebook, Twitter

ZOBACZ!  Ewakuacja szkoły w polskim mieście. Uczniowie przewiezieni do szpitala

Zobacz również: