Rosja

Ewakuacja szkoły podstawowej. Z budynku ewakuowano wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Na miejscu wciąż pracują specjalistyczne jednostki straży pożarnej.

Z ostatniej chwili. Ewakuacja szkoły na Pomorzu

Przerażające doniesienia z Pomorza. Miała tam miejsce ewakuacja szkoły. Wszystko po tym, jak po apelu kilkunastu uczniów zgłosiło osłabienie i mdłości. Budynek został w całości ewakuowany. Oprócz uczniów przebywali w nim nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Szkoła Podstawowa w Sadlinkach została ewakuowana. Jak przekazują media, wszystko przez ulatniający się gaz. Są poszkodowani. Czwórka uczniów trafiła do szpitala.

„Na miejscu ciągle prowadzone są działania. Uczniowie zostali ewakuowani. Zostali rozwiezieni autobusami do domów. Piątka dzieci zgłosiła złe samopoczucie, została im udzielona pomoc medyczna. Czwórka z nich została zabrana do szpitala.” – przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie kpt. Krzysztof Skoczek.

„Na miejscu pracują strażacy z PSP w Kwidzynie i OSP z Sadlinek. Obecne były także trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie wiemy, co było przyczyną, bo nie wykryliśmy obecności gazu w budynku.” – dodał rzecznik straży pożarnej na łamach rzeczonego przez nas źródła.

źródło: Wirtualna Polska, media

Zobacz również: