Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia
Foto: YouTube

Czy to możliwe, że kolejny raz wrócą obostrzenia? Najlepszych informacji dla nas nie ma Adam Niedzielski. Minister zdrowia przekazał, że dzisiejsza nowa liczba dziennych zakażeń koronawirusem o wiele przekroczyła wszelkie prognozy. Co w związku z tym?

Adam Niedzielski o czwartej fali i obostrzeniach

Mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Z tygodnia na tydzień mamy podwojenie wyniku, jeśli ta sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszelkie nasze prognozy.” – nie kryje obaw Adam Niedzielski, komentując dzisiejszą nową liczbę przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Przypomnijmy, że ministerstwo zdrowia poinformowało aż o 5559 nowych przypadkach zakażeń. „W środę odnotowano w Polsce 111 proc. wzrost w porównaniu do ubiegłego tygodnia.” – wylicza z kolei portal Interia.pl.

Czy to oznacza, że do porządku dziennego wrócą obostrzenia? Adam Niedzielski poniekąd odpowiedział na to pytanie, ale jak zwykle bywa, nie ujawnił wszystkich zamiarów resortu zdrowia. „Jeśli trendy się utrzymają, będziemy musieli podjąć drastyczne kroki.” – skomentował krótko na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia. Tych słów nie da się odebrać inaczej, jak właśnie powrót obostrzeń, jeśli czwarta fala koronawirusa nie wyhamuje, a tym bardziej, jeśli nadal w tym tempie będziemy notować przyrost dziennych zakażeń.

„Staramy się monitorować sytuację na poziomie każdego województwa. Warto tu powiedzieć, że ponad jedną trzecią zakażeń dobowych generują dwa województwa: podlaskie i lubelskie. Tam sytuacja jest najbardziej krytyczna.” – komentuje wszystko Adam Niedzielski. Minister zdrowia sugeruje tym samym, że ewentualny powrót do obostrzeń będzie miał miejsce na poziomie regionalnym. Można więc spodziewać się w pierwszej kolejności obostrzeń dla regionów, które są najbardziej dotknięte koronawirusem. Komentatorzy są pewni, że jeśli nadal będziemy świadkami tak gwałtownego skoku zachorowań, to powrócą tzw. strefy epidemiczne z podziałem na województwa i powiaty.

Na całe szczęście minister zdrowia, Adam Niedzielski jeszcze raz stanowczo zaprzeczył doniesieniom prasowym, mówiącym o zamykaniu cmentarzy na 1 listopada. Choć wczoraj w nieco inaczej wypowiedział się Waldemar Kraska (tutaj cytat). „Co do świąt nie ma zagrożenia.” – jeszcze raz podkreśla jednak szef resortu zdrowia.

źródło: Interia.pl, media

Zobacz również: