ISIS

W internecie pojawiło się wstrząsające nagranie z egzekucji, której dokonali terroryści powiązani z ISIS. Wideo ma być ostrzeżeniem dla wszystkich chrześcijan. Na nagranie szybko zareagowały służby, które właśnie poinformowały, że wszyscy, widoczni mężczyźni zostali zastrzeleni.

Drastyczne wideo z egzekucji trafiło do sieci

Terroryści powiązani z Państwem Islamskim (ISIS) postanowili kolejny raz pogrozić chrześcijanom. W tym celu dokonali egzekucji, z której przygotowali materiał wideo. Już obiegł on portale internetowe i media społecznościowe. Wideo pojawiło się w sobotę, a w poniedziałek, służby poinformowały o zastrzeleniu terrorystów. Jak widać, była to bardzo szybka i bardzo sprawna akcja.

„W sobotę do sieci trafiły nagrania, na których bojownicy ISIS rozstrzeliwują przedstawiciela egipskiej mniejszości chrześcijańskiej i dwóch członków lokalnego plemienia. Morderstwa miały być „ostrzeżeniem dla chrześcijan” za wspieranie egipskiej armii. W poniedziałek egipskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że podejrzani z wideo zostali zastrzeleni.” – czytamy na łamach portalu o2.pl.

„Na nagraniu w sieci widać 62-letniego Nabil Habashi Salama, członka koptyjskiego Kościoła Prawosławnego w Egipcie, który zostaje śmiertelnie postrzelony.” – czytamy dalej. Łącznie dokonano egzekucji na trzech mężczyznach.

Na wideo widzimy, jak w pewnym momencie bojownik ISIS z przewieszonym na ramieniu AK-47 podnosi ręce ku górze i wypowiada słowa „taką cenę płacisz za wspieranie armii egipskiej”. Po tych słowach, dochodzi do egzekucji. Co ciekawe, mężczyzna zabity na nagraniu zaginął w listopadzie zeszłego roku. Porwało go właśnie ISIS.

źródło: o2.pl, Twitter

  1. Szokujące odkrycie. W Wuhan wiedziano już od 2014 roku? Naukowiec nie ma wątpliwości
  2. Lichtman ujawnia treść przedostatniej rozmowy z Krzysztofem Krawczykiem. Nietypowa prośba muzyka
  3. Jakich decyzji ws. obostrzeń możemy się spodziewać na jutrzejszej konferencji? Nowe doniesienia RMF

Zobacz również: