Wirtualna Polska donosi o odpowiedzi ojca Rydzyka na prośby wiernych. Chodzi o zmiany na stronie internetowej Radia Maryja w postaci nowej funkcji. Za jej sprawą rozgłośnia od niedawna oferuje wpłaty online.

Według doniesień portalu Wirtualnej Polski money.pl wprowadzeniem nowej opcji wsparcia katolickiej rozgłośni wyszedł słuchaczom na przeciw. Datki będzie można od teraz wpłacać online za pomocą karty bankowej.

Ojciec Rydzyk – komentarz

Funkcja o nazwie „Pragnę wspomóc” według ojca Rydzyka powstała „w związku z prośbami docierającymi do nas od słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam (zarówno w kraju, jak i od Polonii)”.

Tadeusz Rydzyk w odniesieniu do wprowadzenia nowej funkcji tłumaczył jak dokładnie działa nowe system wsparcia online. „Wystarczy tylko znaleźć na portalu Radia Maryja ikonkę o nazwie „Pragnę wspomóc”. Następnie należy wybrać podmiot, który chcemy wesprzeć. Aplikacja podpowie kolejne kroki”.

Co więcej w komentarzu powołał się na słowa św. Maksymiliana Marii Kolbe. Rydzyk przekonuje na ich podstawie o konieczności utrzymania katolickich mediów. Jego słowa zostały przytoczone m.in. właśnie na samej stronie Radia Maryja.

Możemy wybudować wiele kościołów, ale staną się one puste, jeśli nie będziemy mieć mediów katolickich. Słowa wypowiedziane przed II wojną światową, gdy nie było powszechnego radia, telewizji i internetu, teraz nabierają jeszcze większej mocy” – czytamy we wpisie na stronie.

„W ten sposób pracujemy na Niebo dla każdego z nas” – zakończył Tadeusz Rydzyk.

źródło:money.pl, radiomaryja.pl

  1. Rydzyk ponad prawem? Rekolekcje z noclegiem w hotelu. Sanepid nie widzi problemu
  2. W kwietniu ruszy proces karny ojca Rydzyka. Chodzi o rządowe dofinansowania
  3. Lewica idzie na otwartą wojnę z Kościołem w Polsce. Właśnie wpłynęło zawiadomienie do Sanepidu
  4. Judasz w Kościele. Parafia z karą finansową za przekroczenie limitu osób. Zdjęcie ogłoszenia krąży po sieci

Zobacz również: