Na drzwiach jeden z polskich parafii zawisła kartka o "Judaszu", który doniósł o przekroczeniu limitu osób w kościele.

Internetowa burza na temat otwartych podczas pandemii kościołów trwa, tymczasem w sieci robi „furorę” zdjęcie ogłoszenia pt. „Judasz w kościele”. Jedna z polskich parafii została ukarana przez sanepid, o czym poinformowano w rzeczonym ogłoszeniu.

Szczególnie drażliwy temat ilości osób w kościołach stał się za sprawą świąt wielkanocnych, kiedy faktycznie obłożenie się znacznie zwiększa. Długa dyskusja na temat tego czy należy zamykać kościoły na czas kolejnego lockdownu zakończyły się jednak wprowadzeniem ograniczenia osób wynoszący 1 osoba na 20m2.

Sobotnie święcenie pokarmów w wielu parafiach odbywało się na zewnątrz, przed kościołem. W pozostałe dni nabożeństwa jednak odbywały się w budynkach kościelnych, z zachowaniem ograniczenia osób i zachowaniem reżimu sanitarnego.

[irp]

„Judasz w kościele” – zdjęcie ogłoszenia krąży po sieci

Do sieci trafiło dość specyficzne ogłoszenie jednej z polskich parafii. Przynajmniej tak czytamy na wielu facebookowych grupach. Nie podano jednak dokładnej lokalizacji owej parafii, ani też samego autora ogłoszenia. Dlatego też traktujemy te informację jako nie potwierdzoną.

Niemniej jednak post niezwykle szybko zyskał popularność. Tym samym zasięg podawanego dalej zdjęcia się zwiększył. Stąd też zainteresowaliśmy się tym tematem.

Treść ogłoszenia mówi nam, iż w Wielki Czwartek do rzeczonego kościoła przyjechała policja, po anonimowym zgłoszeniu o łamaniu procedur sanitarnych w kościele, a konkretnie przekroczenie limitu osób obecnych na mszy. Jak sugeruje autor tekstu tożsamość jednej z parafianek wspomnianej w ogłoszeniu jest znana, jednak nie ujawniona.

„Judasz zdradził Jezusa”, „podobnie w naszym kościele” – czytamy w ogłoszeniu o wspomnianej parafiance. Sprawa przez nią zgłoszona trafiła do sanepidu, co poskutkowało nałożeniem na parafię kary finansowej za wykroczenie. Niżej pojawia się informacja, iż datki przekazane na tzw. składkę przeznaczone zostaną na jej pokrycie.

screen: Facebook

W sieci długich i niepochlebnych komentarzy nie brakuje. Zarówno w stosunku do samego autora tekstu, jak i do nadmienionej postaci parafianki. Lwia część tych postów to wpisy na Facebooku. Niebawem zapewne temat podejmą media mainstreamowe.

A jakie jest twoje zdanie w tej sprawie, zakładając, że informacje zawarte w ogłoszeniu są prawdziwe?

źródło: Facebook

[irp]

Zobacz również: