Lewica a kościół
Twitter

Ostatnie doniesienia z obozu Lewicy śmiało można potraktować jako otwartą wojnę przeciwko Kościołowi w Polsce. Dziś lewa strona sceny politycznej złożyła zawiadomienie do Sanepidu. O wszystkim na konferencji prasowej poinformowali posłowie Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oraz Krzysztof Śmiszek. Przyglądamy się szczegółom tejże sprawy.

Lewica składa zawiadomienie do Sanepidu. Ten zamknie Kościoły?

„W imię solidarności w czasie pandemii kościoły powinny być zamknięte. Tak jak siłownie, hotele i restauracje.” – przyznała posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Wtórował jej na dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Śmiszek.

„Nie wszyscy zastosowali się do obostrzeń. Składamy wnioski do sanepidów o ukaranie proboszczów łamiących przepisy.” – dodał poseł Lewicy, a prywatnie partner Roberta Biedronia.

Słowa Śmiszka były jeszcze ostrzejsze. Przyznał, że widok wypełnionych po brzegi Kościołów w Polsce to brak szacunku dla wszystkich tych, którzy w związku z obostrzeniami musieli pozamykać swoje działalności. „To kompromitacja państwa, to kapitulacja państwa, które nie potrafi poradzić sobie z jedną z większych instytucji w Polsce jaką jest Kościół katolicki.” – usłyszeliśmy.

Krzysztof Śmiszek wyraźnie zaznaczył, że nikt nie jest wyłączony spod prawa. Sanepid musi zatem w jego opinii zareagować. Są dwie drogi: albo zamknięcie Kościołów albo wymuszenie na proboszczach restrykcyjnego przestrzegania obostrzeń.

„Kościoły stały się jakimś eksterytorialnym miejscem, w którym nie obowiązują przepisy, w których można gromadzić się tłumnie i zarażać siebie i innych.” – grzmiał Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

źródło: niezalezna.pl

  1. Popularny lek wycofany z obrotu. Sprawdź czy nie trafił do twojej apteczki
  2. Poruszający wpis. „To zdjęcie to przestroga dla Was”. Udostępniają go tysiące ludzi
  3. Tragiczna śmierć złodzieja na Mazowszu. Wszystko rozegrało się pod osłoną nocy. Jego kompan jest poważnie ranny

Zobacz również: