Wycofano z obrotu popularny lek na przeziębienie.

Popularny lek na przeziębienie i grypę wycofany z obiegu. Mowa tu o konkretnych partiach leku Febrisan. Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego część wyprodukowanych partii popularnego leku zostaje wycofana ze sprzedaży.

Znany i często stosowany przez Polaków lek na przeziębienie i grypę Ferisan wycofano z obrotu z powodu stwierdzenia wady jakościowej. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Co więcej decyzja GIF ws. Febrisanu dotyczy dystrybucji na terenie całego kraju. Podmiotem odpowiedzialnym jest Takeda Pharma Sp. z o.o., ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa.

Dlaczego wycofano Febrisan?

Jak donosi rozgłośnia Radio Zet do Generalnego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja o zidentyfikowaniu wady jakościowej. Polega ona na wystąpieniu mikrouszkodzeń w strukturze folii opakowania.

Do wycofanych produktów należy lek Fenrisan w proszku Febrisan (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum) (750 mg + 60 mg + 10 mg)/5 g). Mowa tu o opakowaniach pakowanych zarówno po 12, jak i 16 saszetek.

[irp]

Jak sprawdzić czy mamy lek właściwej partii?

Przede wszystkim należy sprawdzić numery serii opakowania produktu Febrisan. Samego uszkodzenia na opakowaniu leków gołym okiem nie jesteśmy w stanie dojrzeć. Numery partii wraz z datą przydatności leków możemy sprawdzić u dołu opakowania.

Co zrobić, jeśli znajdziemy lek trefnej partii? Najlepiej oddać opakowanie do apteki, w której dokonało się jego zakupu. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać zwrot pieniędzy należy posiadać dowód zakupu w postaci paragonu.

Sprawdź czy czasem nie trafiło do twojej apteczki!

Poniżej podane numery dotyczą partii opakowań pakowanych po 12 saszetek.

Te z kolei dotyczą opakowań, w których znajduje się 16 saszetek leku.

źródło: radiozet.pl, doz.pl, popularne.pl

[irp]

Zobacz również: