Izabella Sierakowska

Ogólnopolskie media obiegła smutna informacja. Nie żyje była posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD), Izabella Sierakowska. O śmierci polityk poinformował jej syn.

Izabella Sierakowska, była posłanka SLD nie żyje

Dzisiaj nad ranem odeszła Izabella Sierakowska. O śmierci swojej mamy poinformował syn. „Po długiej, ciężkiej chorobie odeszła po nierównej walce.” – przekazał syn kobiety.

Smutną informację potwierdził także znany polityk SLD, Krzysztof Janik. „Niestety to prawda, zmarła dzisiaj nad ranem.” – powiedział krótko. Izabella Sierakowska była jednym z czołowych polityków lewej strony sceny politycznej. Zmarła w wieku 74 lat.

Od 1989 do 2005 roku zasiadała w Sejmie. Najpierw z ramienia PZPR, a następnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Izabella Sierakowska była między innymi współprzewodniczącą SdRP oraz zasiadała w zarządzie krajowym Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD). W 2004 roku zdecydowała się odejść z SLD i przejść do Socjaldemokracji Polskiej. Podczas kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, trwającej od 2007 do 2011 roku była członkiem koła Socjaldemokracji Polskiej.

źródło: Interia, PAP

  1. Zaskakujący ruch producentów szczepionki AstraZeneca. O tym mówi cały świat
  2. Makabryczne doniesienia RMF. Na Podkarpaciu matka zabiła 2 dzieci
  3. Rozłam w Koalicji Obywatelskiej. Budka straci kolejnych posłów?

Zobacz również: