Kosiniak-Kamysz
fot. Mateusz Marek, PAP

Władysław Kosiniak-Kamysz choć wyraźnie krytykuje działania rządu w sprawie pandemii, zwrócił się z ważnym apelem do PKN Orlen. Chodzi o życie nawet tysięcy Polaków.

Kosiniak-Kamysz krytycznie o zachowaniu i decyzjach Mateusza Morawieckiego

Od jutra w Polsce będą obowiązywać nowe obostrzenia. Mateusz Morawiecki ogłosił je na wczorajszej konferencji prasowej. Na Premiera Rzeczypospolitej Polskiej ze strony opozycji spadł jednak grad krytyki. Nie tylko za brak strategii walki z koronawirusem, ale także za rzekome wycieczki w stronę właśnie opozycji. Morawiecki miał kilkukrotnie zasugerować, że opozycja przeszkadza rządowi w walce z koronawirusem. Dostrzegł to także Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL zachowanie Mateusza Morawieckiego nazwał „szczuciem”. „Nawet w tak dramatycznym czasie, gdy bijemy kolejne rekordy zakażeń, Mateusz Morawiecki szczuje na opozycję.” – czytamy we wpisie lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Na tym Władysław Kosiniak-Kamysz jednak nie poprzestał. Polityk dość aktywnie komentował konferencję Ministra Zdrowia i Premiera. Przewodniczącemu PSL nie podoba się też to, że Mateusz Morawiecki uderzył w prywatną służbę zdrowia.

https://twitter.com/KosiniakKamysz/status/1375131521535852546

Jednak pomimo tego, że od wielu tygodni Kosiniak-Kamysz obrał ostry kierunek w stosunku do działań rządu, to znalazł chwilę na to, by zaapelować do PKN Orlen. „Już brakuje tlenu w szpitalach, a szczyt III fali pandemii dopiero przed nami. PKN Orlen musi PILNIE zwiększyć produkcje tlenu technicznego i dostarczyć go producentom. Nie ma na co czekać! Stawką jest życie tysięcy chorych” – zaapelował Władysław Kosiniak-Kamysz.

źródło: Twitter

  1. Bill Gates nie ma dobrych informacji. „Będzie to o wiele gorsze niż pandemia”
  2. Morawiecki mówi o stanie wyjątkowym w Polsce. Wiadomo, kiedy rząd może go wprowadzić
  3. Zdruzgotana Katarzyna Dowbor. Dramatyczna sytuacja w rodzinie

Zobacz również: