Mateusz Morawiecki wprowadza stan wyjątkowy
Autor zdjęcia Radek Pietruszka, PAP

Od 20 marca aż do 9 kwietnia będą obowiązywały nowe obostrzenia, które 17 marca ogłosił Adam Niedzielski. Okazuje się jednak, że wkrótce na tym może się nie skończyć. Minister Zdrowia i Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki mają rozważać nawet wprowadzenie zakazu przemieszczania się i twardy lockdown. Tak donosi jedno ze źródeł, na które się powołujemy. Sprawdź szczegóły.

Wróci zakaz przemieszczania się i twardy lockdown?

Zaledwie 17 marca na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, Minister Zdrowia Adam Niedzielski zakomunikował powrót do obostrzeń, a już toczy się dyskusja nad kolejnym ich etapem. Niepokojące są nieoficjalne ustalenia dziennikarzy Onetu.

Przypomnijmy, że w środę Adam Niedzielski poinformował, że od 20 marca wracamy do ogólnopolskich obostrzeń. To zaostrzone obostrzenia, które do tej pory obowiązywały tylko w kilku województwach. „Zamknięte zostają hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych. Ograniczamy działalność galerii handlowych w skali całego kraju. Zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie i inne takie obiekty rozrywkowe. Zamknięte zostaną baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe.” – mówił Minister Zdrowia. Na tym jednak może się nie skończyć, o czym donoszą źródła Onetu.

„Jeśli dynamika zachorowań na COVID-19 w Polsce będzie przybierać na sile, a liczba dziennych zakażeń przekroczy ponad 30 tys. osób, rząd jeszcze bardziej może zaostrzyć restrykcje i zamknąć niemalże wszystkie sklepy i usługi. (…) Źródła rządowe potwierdzają także, że w Kancelarii Premiera trwają prace nad prawnymi uregulowaniami dla wprowadzenia zakazu przemieszczania się.” – ustalili dziennikarze Onetu.

Onet dotarł ponadto do przecieków z Rady Medycznej, która działa przy premierze. Ta rekomenduje Mateuszowi Morawieckiemu jak najszybsze wprowadzenie jeszcze surowszych obostrzeń o charakterze ogólnokrajowym. „Tak aby wyhamować rosnący przyrost dziennych zakażeń.” – podsumowuje tę rekomendację Onet.

„Niewykluczone, że jeszcze przed świętami wielkanocnymi rząd zdecyduje się na ogólnopolski twardy lockdown; zamknięte zostałyby m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne.” – donoszą źródła największego polskiego portalu internetowego.

źródło: Onet

  1. Pilnie zwołali konferencję. Są wyniki nt. szczepionki AstraZeneca. Świat patrzy z przerażeniem
  2. Kierowcy uważajcie! Mało kto wie, ale za prosty błąd grozi 1000 zł mandatu
  3. Tak żyje Marta Kaczyńska. Przepych bije po oczach

Zobacz również: