Smoleńsk Antoni Macierewicz
Smoleńsk Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz kolejny raz uaktywnił się w sprawie katastrofy smoleńskiej. Wciąż czekamy na ostateczny raport jego komisji, ale wygląda na to, że wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości wyciąga coraz cięższe działa. To, co powiedział na antenie TV Trwam może być przełomem w jego śledztwie, wyjaśniającym przyczyny katastrofy, do której doszło w Smoleńsku. Nowe dowody? Niewykluczone.

Antoni Macierewicz jest przekonany, co wydarzyło się na 100 metrów przed uderzeniem samolotu w brzozę

Katastrofa polskiego Tu-154 w Smoleńsku wciąż budzi wiele emocji i podziałów społecznych. Choć przyglądały się jej liczne komisje i zespoły ekspertów, to Antoni Macierewicz jest przekonany, że to on ma rację. Jak przyznał wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, ludzie są coraz bliżej poznania prawdy, co wydarzyło się naprawdę 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku.

Podczas „Rozmów niedokończonych” na antenie TV Trwam, Antoni Macierewicz podzielił się dotąd nieznanymi szerszemu gronu ustaleniami swojej komisji. Były Minister Obrony Narodowej jest wręcz przekonany do tego, co wydarzyło się na 100 metrów przed uderzeniem samolotu z parą prezydencką na pokładzie w brzozę.

„Urwanie lewego skrzydła nastąpiło co najmniej mniej więcej 100 m przed miejscem, gdzie rosła słynna brzoza. (…) Na pewno nie żadne uderzenie w brzozę do tego doprowadziło. (…) Skrzydło z pewnością przecięłoby brzozę gdyby w ogóle, do czegoś takiego doszło.” – przyznał Antoni Macierewicz, cytowany przez portal o2.pl, który przesłuchał jego rozmowę na łamach TV Trwam. Jeszcze ciekawiej było w dalszej części rozmowy.

Oprócz rzucenia tzw. suchych faktów, Antoni Macierewicz wyłożył też kawę na ławę, czyli przedstawił dowody, które każą mu tak twierdzić. „Skrzydło przecina brzozę nawet wtedy, gdy zostaje jej nadana odporność nieomal metalowa, żelazna. Skrzydło zawsze przecina brzozę, doznaje pewnych uszkodzeń, ale brzozę zawsze przecina. (…) Doszło do urwania skrzydła w miejscu, gdzie nie było żadnych przeszkód, gdzie nie było żadnych wysokich drzew. (…) Przyczyną tej tragedii była eksplozja najpierw w lewym skrzydle, potem w centropłacie. Piloci polscy wypełnili wszystkie swoje obowiązki.” – jest przekonany Macierewicz, który już wkrótce ma przedstawić szczegółowy raport komisji smoleńskiej.

źródło: o2.pl, TV Trwam

  1. Lech Wałęsa trafił do szpitala. Wzruszające pożegnanie. „Robiłem wszystko, by dobrze służyć narodowi”
  2. Dziesiątki tysięcy Polaków w zagrożeniu. Uważaj na takie wiadomości!
  3. Przebadali blisko 200 starszych osób zaszczepionych szczepionką Pfizer. Zaskakujące wyniki

Zobacz również: