owoce i warzywa
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Wbrew pozorom nie każde warzywa i owoce są zdrowe dla naszego organizmu. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy z Environmental Working Group. Przygotowali oni raport najbardziej toksycznych owoców i warzyw. Na liście znajdziesz sporo pozycji, które brylują na półkach supermarketów i warzywniaków!

Oto najbardziej toksyczne warzywa i owoce

„Owoce i warzywa są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, ale mogą również zawierać znaczne ilości szkodliwych pestycydów. Raport Environmental Working Group nie pozostawia złudzeń.” – czytamy na łamach o2.pl, portalu, który przyjrzał się, trzeba przyznać, dość zaskakującym wynikom badań.

Environmental Working Group to dość znana na całym świecie amerykańska organizacja, która od wielu lat propaguje zdrowy tryb życia. Współpracuje z wieloma cenionej klasy naukowcami, który przyjrzeli się kwestii owoców i warzyw, które przez wielu uważane są za zbawienne dla naszego organizmu. Jak się jednak okazuje, nie jest tak zupełnie do końca.

Produkty zostały zbadane pod kątem zawartości pestycydów. Z tej listy została wyłoniona tzw. parszywa dwunastka i zdrowa piętnastka owoców oraz warzyw – tych krajowych, jak również importowanych.” – donosi portal o2.pl, który dogłębnie przyjrzał się rzeczonemu raportowi.

Co ciekawe, na pierwszym miejscu rankingu najbardziej toksycznych owoców znalazły się… truskawki. W próbkach wykryto ponad 20 różnych pestycydów. „Produkt najbardziej zanieczyszczony pestycydami, a przez to szkodliwy dla naszego zdrowia.” – donosi EWG. Jakie jeszcze owoce i warzywa znalazły się na szkodliwej liście przygotowanej przez amerykańską organizację? Zobacz poniżej.

Lista najbardziej toksycznych owoców i warzyw

Są to: truskawki, szpinak, nektarynki, jabłka, brzoskwinie, gruszki, wiśnie, winogrona, seler naciowy, pomidory, papryka słodka, ziemniaki. To właśnie w ich składzie podczas badań wykryto najwyższą zawartość pestycydów. Nie ma jednak tego złego, co na dobre by nie wyszło, bowiem amerykańska organizacja przyjrzała się też najzdrowszym produktom. I tutaj również nie obyło się bez małych zaskoczeń.

Najmniej toksyczne warzywa i owoce

To lista, która przez amerykańskich ekologów została uznana za najmniej szkodliwe owoce i warzywa: słodka kukurydza (ekologiczna), awokado, ananas, kapusta, cebula, groszek, papaja, szparagi, mango, bakłażan, melon spadziowy, kiwi, kantalupa (odmiana melona cukrowego), kalafior, grejpfrut.

źródło: o2.pl

  1. Położna ujawniła całą prawdę o pandemii. Straciła pracę, teraz walczy przed sądem
  2. 91-latek otrzymał dwie dawki szczepionki. Wiadomo, co stało się później
  3. Olbrzymia tragedia w polskim mieście. Nie żyje noworodek. Na miejscu pogotowie, policja oraz prokurator

Zobacz również: