Choć brzmi to jak historia sensacyjna, to wszystko wydarzyło się naprawdę. 91-latek omyłkowo lub celowo został poddany podwójnemu szczepieniu przeciwko koronawirusowi. Wiadomo, co stało się później. Teraz sprawę bada miejscowa prokuratura.

91-latek otrzymał dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi

„Śledztwo dotyczące pomyłki jest w toku. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna otrzymał dawkę szczepionki, która miała być podana innemu pacjentowi.” – czytamy w portalu o2.pl.

Wszyscy się zastanawiają, jak to możliwe. Wokół całej sprawy powstają teorie spiskowe, które nawarstwiają się głównie w oczach antyszczepionkowców. Ba, padają nawet zarzuty, że ktoś celowo chciał wykończyć staruszka. Jak się jednak okazuje, nic bardziej mylnego.

Chodzi o 91-letniego mężczyznę z Ohio w Stanach Zjednoczonych, który na co dzień przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym. „91-letni Victor Smith otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 w styczniu w szpitalu Fort Hamilton. 25 lutego podano mu drugą dawkę szczepionki Moderna w Butler County Fairgrounds. Po szczepieniu mężczyzna wrócił do ośrodka rehabilitacyjnego. W placówce doszło jednak do pomyłki i Smith po raz kolejny został zaszczepiony.” – donosi portal o2.pl, powołując się na ustalenia zagranicznych mediów.

„Ktoś podał mu 2 szczepionki Moderna w ciągu 4 godzin od siebie i dostał niewydolności oddechowej. Przez pomyłkę podano mu szczepionkę innej osoby.” – wyjaśnia z oburzeniem córka staruszka.

Mężczyznę natychmiast przewieziono do najbliższego szpitala. Amerykańskie media donoszą, że dzięki szybkiej interwencji lekarzy, pacjent dochodzi powoli do siebie. Prawdopodobnie więc skończy się wyłącznie na strachu. Niewykluczone jednak, że rodzina 91-latka będzie domagać się odszkodowania. Sprawę podwójnej szczepionki bada teraz miejscowa prokuratura.

źródło: o2.pl, Twitter

  1. TVP przekazało smutne informacje. Nie żyje dziennikarka Telewizji Polskiej
  2. Przełom! Rząd wprowadzi emerytury bez podatku i wyższą kwotę wolną. Wiadomo kiedy
  3. Opady śniegu, siarczysty mróz i wichury. Meteorolodzy i IMGW ostrzegają. Zacznie się dziać na dniach

Zobacz również: