pogoda

Wszyscy Ci, którzy po ostatnich ociepleniach schowali zimowe ubrania do szaf mogą szykować się do ich ponownego wyjęcia. Znany meteorolog nie ma wątpliwości. Przed nami kolejny atak zimy. Mocno sypnie śniegiem, a na dworze będzie siarczysty mróz. Możliwe są także wichury. Wiadomo, kiedy wszystko się zacznie.

Przygotujcie się na atak zimy!

„W drugiej połowie marca możliwy jest atak zimy ze śniegiem i mrozem.” – przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską Marek Kuczera. To znany fizyk atmosfery z renomowanego Uniwersytetu Karola w Pradze. Znamy także więcej szczegółów.

Atak zimy ma objąć teren całej Polski, choć już teraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed powrotem zimowej aury w północno-wschodniej części naszego kraju. „IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami śniegu dla województwa warmińsko-mazurskiego i północnej części woj. podlaskiego. Mocno będzie wiało również nad morzem i w górach.” – czytamy w portalu Gazeta.pl, który przyjrzał się komunikatom IMGW.

W przyszłym tygodniu ma także mocno powiać. „Około 11 marca w Polsce może wystąpić ryzyko wichury, która wcześniej ma przejść przez kraje zachodniej Europy, poczynając od Wysp Brytyjskich. W Wielkiej Brytanii podmuchy wiatru mogą osiągnąć między 100 a 150 kilometrów na godzinę, natomiast w Polsce – 100 kilometrów na godzinę.” – donosi Gazeta.pl.

Meteorolodzy nie mają wątpliwości, że w drugiej połowie marca do Polski wróci zima. „Już w okolicach 17 marcach temperatury mogą spaść do -12 stopni Celsjusza” – czytamy.

źródło: Gazeta.pl, Wirtualna Polska, IMGW

  1. Masz kota? Pod żadnym pozorem tego nie rób. Zwierzę strasznie cierpi. Możesz tego nie zauważyć
  2. Maleńka dziewczynka w śpiączce. Była katowana. MOPS nie reagował na piekło, które przechodziła?
  3. Krzysztof Krawczyk wystawił na sprzedaż cenną pamiątkę. Cena? 200 tysięcy złotych

Zobacz również: