kot cierpi

Kot to z pewnością jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Niestety, wielu właścicieli tych zwierzaków nie zdaje sobie sprawy z błędów, które nieświadomie popełnia. W skutek tego, nasz pupil cierpi, a czasem jego życie bywa zagrożone. Oto czego muszą wystrzegać się posiadacze popularnych mruczków.

Kot może tego nie wytrzymać

Niewątpliwie kociaki uchodzą za jedne z najbardziej złośliwych zwierząt. Załatwianie się poza kuwetą, obgryzanie kwiatów, czy drapanie mebli to tylko niektóre z kocich złośliwości. Zazwyczaj właściciele reagują nerwowo na takie zachowania pupila. Karcą go lub karzą. Niestety takie zachowanie to spory błąd. Okazuje się, iż kot nie robi tego wszystkiego złośliwie. Mruczek chce po prostu w ten sposób zakomunikować właścicielowi, że ma jakiś problem np. zbyt długie pazury lub zbyt brudną kuwetę. Zatem w takiej sytuacji zamiast karać, należy zastanowić się nad zakupem specjalnego drapaka, czy po prostu wyczyścić miejsce, w którym zwierzak załatwia swoje potrzeby fizjologiczne.

Kolejnym częstym błędem jest dokarmianie pupili resztkami ze stołu. Oczywiście niezwykle trudno jest odmówić słodkiemu mruczkowi, który przysiadł się obok nas podczas spożywania posiłku. Jednak powinniśmy pamiętać, iż niektóre produkty mogą spowodować spore problemy zdrowotne u naszego ulubieńca, a nawet jego śmierć. Zatem czego absolutnie nie wolno podawać futrzakom? Z pewnością są to resztki dań, które zostały doprawione solą lub innymi pikantnymi przyprawami. Poza tym, kot nie może spożywać awokado, winogrona, czekolady, cebuli oraz czosnku. Te produkty są niezwykle toksyczne dla naszych mruczków.

Jeszcze innym błędem popełnianym przez posiadaczy mruczków jest zmuszanie ich do pieszczot. Pamiętajmy, iż głaskanie lub branie tych zwierząt na ręce wtedy, kiedy tego nie chcą, może je niepotrzebnie zestresować i zdenerwować. Jeśli kot będzie miał ochotę na czułości, sam da znać o tym właścicielowi np. podchodząc do niego lub siadając mu na kolanach.

Na koniec rzecz, która może mocno zaskoczyć wielbicieli mruczków. Z pewnością kot kojarzy się wszystkim z piciem mleka. Tymczasem, dorosły zwierzak może mieć spore problemy żołądkowe po wypiciu nawet niewielkiej ilości mleka. Wszystko z powodu układu pokarmowego, który u dorosłego kociaka dostosowany jest do trawienia mięsa.

Źródło: Interia

  1. ZUS ujawnił szczegóły nt. wysokości emerytur. Zastanawiająca kwota najniższego świadczenia
  2. Skakał z Adamem Małyszem. Nie uwierzysz, jak wygląda dziś. Poruszające zdjęcie
  3. Burza wokół Katarzyny Skrzyneckiej. Znajomy nie zostawił na niej suchej nitki

Zobacz również: