Jarosław Kaczyński

Ta informacja gruchnęła jak grom z jasnego nieba. Okazuje się, że według nieoficjalnych ustaleń, Prawo i Sprawiedliwość usilnie pracuje nad dwoma kolejnymi programami wsparcia Polaków. 500 plus, 13. i 14. emerytura to przy tym nic! Rząd chce odpodatkować większość emerytur oraz zwiększyć kwotę wolną od podatku. Mają na to iść dziesiątki miliardów złotych!

Prawo i Sprawiedliwość decyduje się na radykalny krok

Tak ustalili dziennikarze oko.press. Temat emerytur bez podatku czy wyższej kwoty wolnej od podatku przewijał się w przestrzeni publicznej od wielu lat. Do tej pory jednak żaden rząd, ani też rząd Prawa i Sprawiedliwości nic z tym nie robił. Wiadome było, że takie zmiany będą niezwykle kosztowne dla budżetu państwa, a ten nie jest z gumy. Teraz jednak wszystko się zmienia. Wiadomo od kiedy.

Do zaskakującej decyzji rządu jako pierwsi dotarli dziennikarze oko.press. Choć w środowisku Prawa i Sprawiedliwości nikt ani nie zaprzecza, ani też nie potwierdza, to wydaje się, że właśnie coś jest na rzeczy. Co jeszcze wiemy o planach PiS? Szczegóły wyglądają bardzo, ale to bardzo ciekawie.

„20 marca PiS ogłosi program odbudowy po kryzysie – Nowy Ład.” – czytamy we wspomnianym przez nas źródle. Jak donosi oko.press, dwa nowe programy rządu Prawa i Sprawiedliwości mają kosztować dziesiątki miliardów złotych! „Kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł i emerytura bez podatku do 2,5 tys. złotych.” – właśnie takie decyzje ma podjąć Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński.

źródło: oko.press

  1. Tragedia na meczu piłki nożnej. Tego nie pokazały kamery. Klub pogrążony w żałobie
  2. Opady śniegu, siarczysty mróz i wichury. Meteorolodzy i IMGW ostrzegają. Zacznie się dziać na dniach
  3. Masz kota? Pod żadnym pozorem tego nie rób. Zwierzę strasznie cierpi. Możesz tego nie zauważyć

Zobacz również: