nie żyje dziennikarz

Robert Lewandowski w sobotnim klasyku Bayern Monachium – Borussia Dortmund ustrzelił hat-tricka, a Bawarczycy wygrali z BVB 4:2. Niestety, tuż po końcowym gwizdku na stadionie Allianz Arena w Monachium rozegrał się prawdziwy dramat.

Nie żyje Hans Rauchensteiner

Oczy kibiców z całego świata zwrócone były na sobotni klasyk, pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Dortmund. BVB prowadziła w Monachium już 2:0 po golach niezawodnego Erlinga Haalanda, ale to tylko rozbudziło złość w Robercie Lewandowskim. Polak odpowiedział hat-trickiem, a jednego gola dorzucił Leon Goretzka. W efekcie Bayern ograł Borussię 4:2. Niestety tuż po końcowym gwizdku arbitra na Allianz Arenie doszło do przykrej sytuacji, która skończyła się najgorzej, jakbyśmy mogli sobie wyobrazić.

Na stadionie zmarł Hans Rauchsteiner. To niezwykle ceniony 72-letni fotograf, który przez blisko cztery dekady ściśle współpracował w Bayernem Monachium. Bawarczycy wraz z Karlem-Heinzem Rummenigge pożegnali swojego przyjaciela za pośrednictwem klubowych mediów.

https://twitter.com/FCBayern/status/1368543999179493378

„Przedstawiciele Bayernu Monachium i niemieckie dziennikarstwo sportowe opłakują śmierć Hansa Rauchensteinera. Zmarł nagle i nieoczekiwanie, pracując na Allianz Arenie po meczu z Borussią Dortmund” – cytuje ich słowa Polsat Sport.

Rauchensteiner był niezwykle cenioną postacią w Bayernie. Do jego obowiązków należało między innymi robienie zdjęć do klubowego magazynu, zdjęć do kart z autografami oraz do plakatów Bayernu Monachium. I to nie tylko sekcji piłkarskiej lecz wszystkich sekcji klubu.

„Był dla nas uczciwym i niezawodnym towarzyszem przez pięćdziesiąt lat. Piłka nożna i sport były jego wielką pasją i ważną częścią życia. Widać to na jego zdjęciach, które opowiadały historie ludzi. Hans Rauchensteiner był wielką postacią niemieckiego dziennikarstwa sportowego.” – pożegnał go prezydent Bayernu Monachium.

źródło: Polsat Sport, Twitter

  1. Jakimowicz poszedł na całość. Ostre słowa w kierunku Borysa Budki (WIDEO)
  2. Opady śniegu, siarczysty mróz i wichury. Meteorolodzy i IMGW ostrzegają. Zacznie się dziać na dniach
  3. Ceny za gaz drastycznie w górę? „Ceny mogą wystartować jak odrzutowiec”

Zobacz również: