Nietrafione sformułowanie czy jednak cios poniżej pasa? Krakowska parafia nie tyle dała do zrozumienia, że nie popiera Strajku Kobiet, ale i stwierdziła, iż hasła mówiące o równouprawnieniu i wolności kobiet są sprzeczne z ich godnością. W sieci fala komentarzy.

Zdjęcie listy ogłoszeń duszpasterskich z Kościoła Rektoralnego Salezjanów pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie pojawiły się na jednej z facebookowych grup. Szybki przepływ informacji w Internecie sprawił jednak, że pojawiło się ono również na kolejnych grupach.

Sama intencja jest jednak wciąż nie do końca jasna, choć z kontekstu wynika co innego. Nie ulega jednak wątpliwości, że druga część jest zwyczajnym przytykiem do Strajku Kobiet. Jednak sformułowanie w taki, a nie inny sposób sugeruje, iż kościół nie tylko nie popiera działań strajku, ale i takich wartości jak równouprawnienie czy wolność kobiet.

„(…) Módlmy się, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności” – czytamy w drugiej części „życzeń”.

ZOBACZ!  Polski episkopat o szczepionkach AstraZeneca i Johnson&Johnson. "Katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami"

Krakowska Parafia wywołała falę komentarzy

Niczym raczej dziwnym jest fakt, iż zdjęcie, które okrążyło sieć wywołało falę komentarzy. Ostatnio kościół jest pod ogromnym ostrzałem wielu Polaków, a to również za sprawą partii PiS. Bez względu na intencje jednych i drugich obecnie działania szkodzą reputacji jednych i drugich.

Zdjęcie, które pojawiło się w Internecie wcale nie poprawiło sytuacji. A co więcej zaogniło dyskusję na ten tak obecnego w ostatnich latach tematu rozdziału kościoła od państwa.

„Drodzy Salezjanie proszę się za mnie nie modlić i nie martwić się o moją godność. Czy naprawdę uważacie ze kobiety są głupie i byle podszept skieruje je na złą drogę?” – skomentowała jedna z internautek.

A Wy co sądzicie? Intencja autora była dobra, słuszna? Czy jednak uważacie, że był to zbyt mocny „przytyk” ze strony krakowskiej parafii?

ZOBACZ!  Afera wokół Instagrama. Twórcy przepraszają za niestosowne reklamy