TVP kontra TVN to temat tak zmęczony, że większość z naszych czytelników prawdopodobnie nie kliknęło w nasz artykuł. Jednak informacja, o kolejnym „niedociągnięciu” stacji wywołała na tyle dużą – już kolejną – dyskusję, iż należało ją przedstawić. Telewizja Polska opublikowała przeprosiny.

Po krótce przedstawmy sytuację. Rozpoczęło to się już w 2018 roku. Wówczas we „Wiadomościach Telewizji Polskiej padło krzywdzące stwierdzenie w stosunku do jednego z dziennikarzy TVN Bertolda Kittla.

Słowa te odnosiły się do reportażu dziennikarza „Układ Radomski”. TVP na antenie stwierdziło, iż zataił on informację nt. jego znajomości z wywodzącym się z PO prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, z którym wówczas przeprowadził wywiad.

Dodajmy także, iż wspomniany reportaż Kittla dotyczył – jak wskazuje tytuł – układu radomskiego dotyczącego budowy trasy S12 w okolicy Radomia. Dziennikarz przedstawił tam powiązania pomiędzy osobą odpowiedzialną za budowę (a także jego rodziną) z politykami PiS z okręgu radomskiego.

Wyrokiem sądu okręgowego w Warszawie „Wiadomości” TVP musiały opublikować pod adresem dziennikarza konkurencji przeprosiny.

„Wyrok Sądu nie określił jednak jak dokładnie mają wyglądać przeprosiny, co w zręczny sposób wykorzystała Telewizja Polska. Komunikat z przeprosinami w stosunku do Bertolda Kittla wyświetlił się przez zaledwie trzy sekundy” – czytamy na portalu popularne.pl.

[irp]

TVP przeprasza, ale niezgodnie z prawem

TVP przeprasza, ale niezgodnie z prawem prasowym. Mianowicie Telewizja Polska na takie sprostowanie poświeciła jedynie przysłowiowe kilka sekund tuż przed oficjalnym rozpoczęciem wydania „Wiadomości”.

Wieść o takim ruchu TVP tradycyjnie obiegła sieć i wywołała dość sporą burze dyskusyjną. Biorąc pod uwagę fakt, iż pod adresem Telewizji publicznej w ostatnim czasie „lecą” mocno słowa z różnych stron, kolejna informacja nt. niedociągnięć stacji nie poprawiły tym bardziej ich wizerunku.

Temat ten skomentował m.in. Łukasz Frątczak – również dziennikarz stacji TVN. Na jego Twitterowym profilu pojawił się dość krótki acz dosadny post, opatrzony zdjęciem z opublikowanym oświadczeniem TVP.

„TVP jakoś nie chce się chwalić wynikami swojej „pracy”, wiec pomagam: to przeprosiny dla Bertolda Kittla za kłamstwa i pomówienia” – czytamy we wpisie.

https://twitter.com/LFratczak/status/1367552013496692742?s=20

[irp]

Zobacz również: