Robert Biedroń przefarbowany na czerwono. źródło: Instagram

Robert Biedroń przefarbował się… na czerwono. Media obiegły zdjęcie lidera partii Wiosna w nietypowym image’u – jak pisze wielu internautów – „na Wiśniewskiego”. Okazuje się, że tak nietypowa zmiana ma głębszy sens. Zaś kontrowersyjny kolor na głowie europosła ma przyciągać najwyraźniej uwagę.

I zdecydowanie spełnia swoje zadania, bowiem już od rana na wszystkich portalach można zobaczyć twarz Roberta Biedronia w nowej, czerwonej odsłonie. A to wszystko w ramach akcji Fundacji Sexed, której współzałożycielką jest Anja Rubik.

Akcja o nazwie „NA CO CIĘ STAĆ?„, do której przyłączył się Robert Biedroń ma w założenie tzw. challenge, do których podejść musi Robert Biedroń po przekroczeniu na zbiórce poszczególnych kwot. Pierwszym progiem jest 10 tysięcy złotych. Choć jak deklaruje fundacja, ta kwota już została przekroczona.

ZOBACZ!  Słynna Ekipa wplatała się w kolejną aferę? Dosadny komentarz polskiego zespołu Happysad zrobił w sieci furorę

Robert Biedroń napisał na Instagramie

Robert Biedroń swoje zdanie przedstawił w mediach społecznościowych, a konkretnie na swoim Instagramie. Tłumaczy się i wyjaśnia skąd ta idea. Nie mówi jednak do końca, dlaczego akurat włosy przefarbował na czerwono. Pozostaje się tylko domyślać.

„To jest mój manifest przeciwko brakowi bezpieczeństwa dzieciaków i młodzieży, przemocy i wystawiania ich na zagrożenia. Niektórzy powiedzą, że to niepoważne. Że europoseł, lider partii farbuje włosy na czerwono” – tłumaczy Biedroń.

„A ja myślę, że niepoważne jest to, że europejskie państwo XXI w. nie zapewnia dostępu do rzetelnej edukacji przeciwko przemocy, radzenia sobie z molestowaniem przez dziewczynki i chłopców! Państwo, które nie przekazuje wiedzy nie dba o bezpieczną przyszłość pokoleń” – stwierdza cierpko w drugiej części wpisu.

Na końcu swojego wpisu Robert Biedroń podkreślił również, iż nie przypadkowa jest data 8 marca. Publikacja tego post – jak sugeruje lider Wiosny – jest formą solidarności z kobietami. „Wszystkim Wam Drogie siostry życzę równi praw – w tym prawa do rzetelnej edukacji!” – czytamy.

ZOBACZ!  Słynna Ekipa wplatała się w kolejną aferę? Dosadny komentarz polskiego zespołu Happysad zrobił w sieci furorę

Jest i nagranie

Jako, że partnerem całej akcji jest m.in. portal Onet całe nagranie z podjęcia wyzwania przez Biedronia zostało uwiecznione na krótkim filmie.

ZOBACZ!  Słynna Ekipa wplatała się w kolejną aferę? Dosadny komentarz polskiego zespołu Happysad zrobił w sieci furorę

Zobacz również: