Robert Biedroń przefarbowany na czerwono. źródło: Instagram

Robert Biedroń przefarbował się… na czerwono. Media obiegły zdjęcie lidera partii Wiosna w nietypowym image’u – jak pisze wielu internautów – „na Wiśniewskiego”. Okazuje się, że tak nietypowa zmiana ma głębszy sens. Zaś kontrowersyjny kolor na głowie europosła ma przyciągać najwyraźniej uwagę.

I zdecydowanie spełnia swoje zadania, bowiem już od rana na wszystkich portalach można zobaczyć twarz Roberta Biedronia w nowej, czerwonej odsłonie. A to wszystko w ramach akcji Fundacji Sexed, której współzałożycielką jest Anja Rubik.

Akcja o nazwie „NA CO CIĘ STAĆ?„, do której przyłączył się Robert Biedroń ma w założenie tzw. challenge, do których podejść musi Robert Biedroń po przekroczeniu na zbiórce poszczególnych kwot. Pierwszym progiem jest 10 tysięcy złotych. Choć jak deklaruje fundacja, ta kwota już została przekroczona.

[irp]

Robert Biedroń napisał na Instagramie

Robert Biedroń swoje zdanie przedstawił w mediach społecznościowych, a konkretnie na swoim Instagramie. Tłumaczy się i wyjaśnia skąd ta idea. Nie mówi jednak do końca, dlaczego akurat włosy przefarbował na czerwono. Pozostaje się tylko domyślać.

„To jest mój manifest przeciwko brakowi bezpieczeństwa dzieciaków i młodzieży, przemocy i wystawiania ich na zagrożenia. Niektórzy powiedzą, że to niepoważne. Że europoseł, lider partii farbuje włosy na czerwono” – tłumaczy Biedroń.

„A ja myślę, że niepoważne jest to, że europejskie państwo XXI w. nie zapewnia dostępu do rzetelnej edukacji przeciwko przemocy, radzenia sobie z molestowaniem przez dziewczynki i chłopców! Państwo, które nie przekazuje wiedzy nie dba o bezpieczną przyszłość pokoleń” – stwierdza cierpko w drugiej części wpisu.

Na końcu swojego wpisu Robert Biedroń podkreślił również, iż nie przypadkowa jest data 8 marca. Publikacja tego post – jak sugeruje lider Wiosny – jest formą solidarności z kobietami. „Wszystkim Wam Drogie siostry życzę równi praw – w tym prawa do rzetelnej edukacji!” – czytamy.

[irp]

Jest i nagranie

Jako, że partnerem całej akcji jest m.in. portal Onet całe nagranie z podjęcia wyzwania przez Biedronia zostało uwiecznione na krótkim filmie.

[irp]

Zobacz również: