Jakimowicz i Ogórek
zdjęcie ilustracyjne, Youtube TVP, kadr z programu "W kontrze"

Jarosław Jakimowicz znany jest z ciętego języka. Tym razem podczas programu „W kontrze” u boku Magdy Ogórek postanowił zakpić z Borysa Budki. Co ciekawe, to przewodniczący Platformy Obywatelskiej wywołał wilka z lasu. Zobacz, jak obaj panowie wymienili się wzajemnymi „uprzejmościami”.

Jarosław Jakimowicz odpowiada Borysowi Budce, posypały się iskry

Platforma Obywatelska dąży do likwidacji TVP Info i zbudowania Telewizji Publicznej od nowa, z pewnością na własnych zasadach. Po ostatnich hucznych zapowiedziach, największa partia opozycyjna przystąpiła do działania w tym zakresie. „W tej chwili to kilkanaście tysięcy podpisów. (…) Potrzebne jest 100 tys. i tyle będzie uzbieranych.” – mówił Borys Budka o zbieraniu podpisów dla stosownego projektu.

Borys Budka postanowił odpowiedzieć też na zarzuty o tym, że po likwidacji TVP Info prace stracą tysiące ludzi. „Nie wiem szczerze mówiąc, ale nie będzie mi ich szkoda. Naprawdę. Każdy, kto uczciwie pracuje, będzie budował nową publiczną telewizję. Jasne. Natomiast ludzie pokroju Rachoni, Ogórków i tak dalej. Jakiś tam tego z „Młodych Wilków”. Przecież oni nigdy nie powinni znaleźć się w takim miejscu (…)” – uderzył przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Fragment tej wypowiedzi Budki został puszczony w programie „W kontrze”, a po chwili odnieśli się do niego Jarosław Jakimowicz oraz Magda Ogórek. „Zwróciłeś uwagę, co powiedział? Że każdy, kto uczciwie pracuje ma szansę budować…” – zagadała do swojego partnera. Jarosław Jakimowicz wszedł jej w zdanie i zwrócił się do Borysa Budki: „No to co Ty będziesz robił chłopaku? (…) I teraz jeszcze inna rzecz „jakiś tam tego”. Nie „jakiś tam tego” kolego, tylko wiesz. No ale to już zostawmy” – zakpił z Budki Jakimowicz.

Budka wyszydzony w programie „W kontrze”

Magdalena Ogórek pociągnęła temat i zaprezentowała widzom jeden z wpisów na Twitterze, który także zaszydził z Budki i wychwalał w niebogłosy postacie Michała Rachonia oraz Jarosława Jakimowicza i właśnie Magdy Ogórek. Jakimowicz po chwili jeszcze dorzucił do pieca. „Pan Borys niech do Hołowni zadzwoni wreszcie” – zakpił. „On czeka bardzo. To jest taki związek na razie, że wiesz on płacze, czeka, wyślemy chusteczki. Potem zdaje się, że na chusteczki też zbiera Szymon Hołownia” – wtórowała Jakimowiczowi Magda Ogórek. Wszystko możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

https://twitter.com/TOPTVPINFO/status/1368122407958044673

Jarosław Jakimowicz na tym jednak nie poprzestał. Wkrótce później wrzucił na swojego Facebooka kolejny bez wątpienia zaczepny w stronę Borysa Budki komentarz. „Fajnie patrzeć jak się kończycie. O jakimś tam pamiętają od 25 lat, a o Tobie Budka za 5 lat zapomną.” – czytamy.

  1. Opady śniegu, siarczysty mróz i wichury. Meteorolodzy i IMGW ostrzegają. Zacznie się dziać na dniach
  2. Maleńka dziewczynka w śpiączce. Była katowana. MOPS nie reagował na piekło, które przechodziła?
  3. ZUS ujawnił szczegóły nt. wysokości emerytur. Zastanawiająca kwota najniższego świadczenia

Zobacz również: