W mediach odpalono prawdziwą bombę. Czemu? Poruszono jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów – zarobki prezesa Telewizji Polskiej, która ostatnio z ust Polaków ostatnio nie schodzi ani na moment. Informacje na ten temat tego, ile zarabia Jacek Kurski ujawnił polityk Nowoczesnej.

Można by długo pisać o ostatnich niesnaskach zarówno, jeśli chodzi o samo TVP, jak i stacje konkurencyjne. Ostatnia wymiana zdań pomiędzy TVP a TVN za pośrednictwem sztandarowych serwisów informacyjnych obu stacji.

W rzeczywistości zaczęło się to od strajku mediów opatrzonego hasłem „Media bez wyboru”, które z kolei było odpowiedzią większości prywatnych mediów na nowy projekt ustawy mający na cela nałożenie dodatkowego podatku od reklam na media. Na czas strajku zostały na 24 godziny wstrzymane publikacje m.in. w stacji TVN czy Polsacie.

Telewizja Polska nie przepuszczając takiej okazji puściła w wydaniu „Wiadomości” dosadny komentarz na ten temat. Na odwet chociażby TVN-u nie trzeba było długo czekać. W „Faktach” pojawił się reportaż nt. działalności rządowych mediów. Rozpętała się prawdziwa medialna burza, której częścią był chociażby ostatni temat nawiązania współpracy pomiędzy TVP a Agustnem Egurrolą [CZYTAJ WIĘCEJ]. Tu ciętych komentarzy również nie brakowało.

W świetle wszystkich ostatnich wydarzeń medialnych poruszenie tematu zarobków – przez wielu uważanego za wroga publicznego numer jeden – Jacka Kurskiego to niemal pewna dyskusyjna burza. Kwestię pensji prezesa nagłośnił polityk partii Nowoczesna.

[irp]

Ile zarabia Jacek Kurski?

Adam Szłapka pełniący funkcję przewodniczącego Nowoczesnej zainteresował się tym tematem już jakiś czas temu. Odpowiedzi – jak można się domyślić – nie otrzymał natychmiast. Teraz jednak już pełna informacja temat zarobów Kurskiego została mu udostępniona. Polityk podzielił się nią w mediach społecznościowych.

Po ponad dwóch miesiącach po postawieniu pytania przez Szłapkę, stacja przesłała mu informację. Dane zawierają zarobki prezesa na przestrzeni kilku lat. Sumując te kwoty w ciągu pięciu lat Jacek Kurski zarobił niemal 3 miliony złotych.

Według danych największe zarobki dla prezesa TVP przypadają na rok 2018, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość wygrała wybory samorządowe, wówczas zgarnął ponad 800 tysięcy złotych. W ostatnim 2020 roku zarobki nie były już aż tak wygórowane – Kurski zarobił niecałe 300 tysięcy.

„Moim zdaniem to nie wszystko. Sprawdzamy dalej” – skwitował Szłapka.

[irp]

Zobacz również: