Adam Małysz
Na zdjęciu Adam Małysz / Instagram

Na profilu na Instagramie Adama Małysza zagotowało się i to tak bardzo, że nie pamiętamy, kiedy i czy w ogóle taka sytuacja miała miejsce w historii. Powodem są występy polskich skoczków narciarskich. Czy kibice w ostrych komentarzach mają rację?

Gorąca atmosfera pod zdjęciami Adama Małysza

Dyrektor kadry skoczków narciarskich Adam Małysz dość regularnie aktualizuje swój Instagram. Zamieszcza tam mnóstwo zdjęć z konkursów Pucharu Świata czy uchyla rąbka tajemnicy zza kulis. Pod ostatnimi zdjęciami z weekendu ze skokami narciarskimi w Klingenthal rozpętała się prawdziwa burza.

Przypomnijmy, że w miniony weekend najlepszy okazał się – tradycyjnie już – Halvor Egner Granerud. Norweg na finiszu konkursu wyprzedził Słoweńca, Bora Pavlovcicia oraz Niemca, Markusa Eisenbichlera. Żaden z Polaków tym razem nie uplasował się na podium, a najwyższą lokatę osiągnął szósty Kamil Stoch. Kibicom nie spodobały się nie tyle skoki biało-czerwonych, co oburzeni są zupełnie czym innym.

Chodzi oczywiście o noty sędziowskie. Fani biało-czerwonych spekulują, że od początku sezonu sędziowie są przeciwko naszym, przez co wielokrotnie już traciliśmy cenne lokaty czy wreszcie punkty Pucharu Świata. Uwadze kibiców nie umknęło także „rotowanie” belkami, które według osób komentujących zdjęcia Adama Małysza jest mocno podejrzane.

„Panie Adamie, system rotowania między belkami przez sędziów (…) jest krzywdzący i niesprawiedliwy dla zawodników. Nie mają szans na wygraną i lepsze lokaty. Kamil byłby na podium, gdyby sędziowie dali mu wyższą notę za elegancki finałowy skok” – czytamy w jednym z komentarzy.

„Obniżanie belki, czekanie na warunki, czyszczenie torów… Zawsze coś się dzieje. Czy pan, Sven Hannawald lub Janne Ahonen spotykali się z takimi problemami? Nie sądzę” – dodaje kolejna z osób.

Co o tym myślicie, czy rzeczywiście w tym sezonie Pucharu Świata organizatorzy a przede wszystkim sędziowie i jury przesadzają? Adam Małysz póki co nie ustosunkował się do tych komentarzy.

źródło: Pikio, Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

  1. OLX wysłał swoim użytkownikom pilny alert dot. bezpieczeństwa. Lepiej tego nie lekceważ
  2. 1200 złotych dla każdego Polaka. Nowy pomysł rządu budzi spore kontrowersje
  3. Sprzeczne doniesienia o zdrowiu Rafała Brzozowskiego. Co tak naprawdę dzieje się z gwiazdorem TVP?
  4. Rząd wprowadza nowy podatek. Pieniądze mają zasilić Narodowy Fundusz Zdrowia
  5. Kaczyński wstrząśnie rządem? Zaskakujący kandydat do zastąpienia Morawieckiego

Zobacz również: