Jarosław Kaczyński

Już niedługo możemy być świadkami olbrzymiej sensacji. Rosną spekulacje na temat odwołania Mateusza Morawieckiego z funkcji Premiera Rzeczypospolitej Polskiej. Na horyzoncie pojawił się zaskakujący kandydat, ale to nie jedyna, możliwa roszada w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Czy Jarosław Kaczyński postawi wszystko na jedną kartę?

Wstrząs w rządzie Prawa i Sprawiedliwości? Kaczyński może zagrać va banque

Choć Mateusz Morawiecki szybko stał się prawą ręką Jarosława Kaczyńskiego w Prawie i Sprawiedliwości, a Jarosław Kaczyński ocenia go z reguły bardzo pozytywnie, to niewykluczone, że już wkrótce Morawiecki pożegna się z teką Prezesa Rady Ministrów.

Ma mieć to związek z wygasającą kadencją Adama Glapińskiego na fotelu prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz jeszcze jedną rzeczą. Jak donosi Gazeta Wyborcza, kończąca się w marcu 6-letnia kadencja Glapińskiego może wywrócić polski rząd do góry nogami. Dlatego, że wśród kandydatów, nieoficjalnie mówi się właśnie o Mateuszu Morawieckim.

„Z dwóch źródeł informacji usłyszeliśmy, że gdyby prezes szykował się do zwolnienia Morawieckiego z powodu coraz gorszych notowań rządu, to wtedy może zapewnić premierowi miękkie lądowanie w fotelu prezesa NBP” – czytamy w Wyborczej. Pytanie, kto ma go zastąpić na czele rządu? Drugą kwestią są kiepskie notowania i słabnące zaufanie społeczne do Morawieckiego. Dlatego też Kaczyński może zareagować.

Gazeta Wyborcza rozważa, że poważnym kandydatem do fotelu Premiera Rzeczypospolitej Polskiej ma być Daniel Obajtek. To prezes, stojący za olbrzymimi sukcesami PKN Orlen w ostatnich latach. Pole do spekulacji otworzyło się wtedy, kiedy Jarosław Kaczyński zachwalał Prezesa PKN Orlen w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl. Czy coś jest na rzeczy? Póki co, nikt z polityków Zjednoczonej Prawicy nie potwierdza, ani też nie zaprzecza doniesieniom Wyborczej.

źródło: Gazeta Wyborcza, CAI24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyją cztery osoby. 12 zastępów straży pożarnej, policja oraz ratownicy medyczni byli bezradni
  2. A jednak! Nieoficjalnie: Morawiecki podjął już decyzję. Zniknie kluczowe z obostrzeń
  3. Wstrząsające sceny w polskim mieście. Ośmiolatka wciągnięta do samochodu, sprawca ją rozebrał. Trwają poszukiwania

Zobacz również: