Mateusz Morawiecki wprowadza stan wyjątkowy
Autor zdjęcia Radek Pietruszka, PAP

Można powiedzieć: a jednak! Wbrew ostatnim spekulacjom, wszystko wskazuje na to, że Mateusz Morawiecki i polski rząd już na dniach ogłoszą zdjęcie jednego z kluczowych obostrzeń. Do takich, nieoficjalnych ustaleń dotarli dziennikarze RMF FM.

Mateusz Morawiecki już zdecydował? RMF FM ujawnia kulisy

Stabilizująca się oraz malejąca liczba zakażeń koronawirusem w Polsce dała do myślenia rządowi. Jak już wcześniej donosił, Adam Niedzielski, trwają analizy tego, które z obostrzeń można zacząć luzować. Teraz już wiemy, że prawdopodobnie Mateusz Morawiecki podjął decyzję. Mamy przełom.

Chodzi o branżę hotelarską, która prawdopodobnie – według doniesień RMF FM – na dniach odetchnie z ulgą. Nieoficjalnie mówi się, że Mateusz Morawiecki planuje zdjąć nałożone na nią obostrzenia. Czy jednak wszystkie?

„Pod koniec tego tygodnia rząd najprawdopodobniej ogłosi otwarcie hoteli. Miałoby to nastąpić od 14 lutego. To w tej chwili najpoważniej rozważany przez rząd scenariusz. Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma.” – ustalili wspomniani dziennikarze RMF FM.

Według tych informacji, jedyną niewiadomą, którą bierze teraz pod uwagę Mateusz Morawiecki jest sytuacja pandemiczna u naszych sąsiadów – w dużej mierze chodzi o Czechów i Słowaków, którzy wiadomo, że korzystaliby z naszych hoteli. Rząd jest gotowy je otworzyć, w związku z malejącą liczbą zakażeń w Polsce, ale bacznie przygląda się temu, co dzieje się poza granicami kraju.

Nieoficjalnie mówi się też, że wraz z otwarciem hoteli, może wrócić nauka stacjonarna w większym zakresie. Chodzi o to, aby dzieci wrócił do szkół. Jeśli to się nie stanie, wówczas rodziny ze swoimi pociechami mogłyby masowo „zaatakować” obiekty hotelowe.

Od poniedziałku do życia wróciły galerie handlowe oraz obiekty kultury. Nie ma już także w sklepach godzin dla seniorów. Powoli, bo powoli, ale wygląda na to, że wszystko wraca do normalności. Oby tak dalej.

źródło: RMF FM, inf. prasowe

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie uwierzycie. Ostre słowa Rydzyka o Kaczyńskim. Puściły mu nerwy w audycji na żywo
  2. Rodzice zginęli na oczach 5 latki. Niewyobrażalna tragedia
  3. To koniec z Lechem Wałęsą? Sytuacja jest dramatyczna. “Nie wiem, jak dalej przeżyję”

Zobacz również: