Tadeusz Rydzyk
Źródło: PAP/Tytus Żmijewski

Do tej pory Tadeusz Rydzyk uważany był za wiernego kompana Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma co ukrywać, nieoceniona jest pomoc TV Trwam i Radia Maryja dla sukcesu wyborczego partii Jarosława Kaczyńskiego. Teraz jednak wydaje się, że miarka się przebrała. Rydzykowi puściły nerwy na antenie swojej telewizji, gdzie w kilku cierpkich słowach zwrócił się do obozu rządzącego. Wielu do teraz przeciera oczy ze zdumienia. 

Rydzyk uderza w Prawo i Sprawiedliwość. Koniec poparcia?

Śmiało można postawić tezę, że Tadeusz Rydzyk odwraca się od Prawa i Sprawiedliwości. Choć wydawało się to wręcz nierealne, to jego ostatnie słowa – wypowiedziane w olbrzymich emocjach – są dowodem na to, że w założycielu TV Trwam i Radia Maryja coś „pękło”.

Gościem „Rozmów niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam był wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. W pewnym momencie do studia dodzwonił się sam Ojciec Rydzyk. Zaczęło się miło i całkiem sympatycznie. Do pewnego momentu. Założyciel Radia Maryja szybko przeszedł do ataku na Prawo i Sprawiedliwość, czym z pewnością zadziwił wielu słuchaczy.

„Znaleźli zakażoną norkę ono kilkanaście zakażonych norek i każą mu wybić wszystkie norki. Człowiek oszacował straty na 10 milionów złotych i nie dostanie żadnej pomocy, a jeszcze ma kredyty. Dlaczego o tym mówię? Nie możemy godzić się na krzywdę jakiegokolwiek naszego rodaka. My Polacy jesteśmy jedną rodziną. Jeden drugiego musi wspierać. To jest coś normalnego” – komentował na żywo Tadeusz Rydzyk doniesienia o jednej z ferm norek na Kartuzach.

Prawdziwa bomba została odpalona kilka chwil później. „Dajcie spokój… To woła o pomstę do nieba, w ten sposób to ta obecna strona (Prawo i Sprawiedliwość – dod. red.) przegra wszystko i Polskę przegracie… Przegracie Polskę, jak tak będzie” – wypalił mocno rozgniewany i rozemocjonowany Tadeusz Rydzyk.

Jak widać w założycielu Radia Maryja coś „pękło” i całkiem możliwe jest, że pomimo olbrzymich pieniędzy płynących z Państwa na jego fundacje, sam odwróci się od rządu Prawa i Sprawiedliwości na pięcie. Dlatego można sobie tylko wyobrazić, jak bardzo zaskoczony musi być w tym momencie Jarosław Kaczyński…

źródło: o2.pl, TV Trwam

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzice zginęli na oczach 5 latki. Niewyobrażalna tragedia
  2. Uczestnik „Sanatorium Miłości” przechytrzył widzów? Fani na tropie podstępu
  3. To koniec z Lechem Wałęsą? Sytuacja jest dramatyczna. “Nie wiem, jak dalej przeżyję”

Zobacz również: