Grabowski Kotys Boczek
Polsat, Tele Magazyn

Dzisiejszego poranka media obiegła smutna informacja o śmierci Ryszarda Kotysa. Aktor kojarzony głównie ze „Światem według Kiepskich” zmarł w wieku 88 lat. Internet jest dziś pełen kondolencji i wyrazów uznania dla serialowego Mariana Paździocha. Swojego dobrego kolegę z serialu pożegnał także Andrzej Grabowski. Jego słowa wyciskają łzy. Pada też pytanie, co dalej z „Kiepskimi”? Czy Polsat nakręci nowe odcinki popularnego sitecomu?

Andrzej Grabowski żegna Kotysa, co dalej z „Kiepskimi”?

„Dwa, trzy miesiące temu usłyszeliśmy smutną wiadomość o Darku Gnatowskim, dzisiaj usłyszeliśmy smutną wiadomość o Ryśku Kotysie, kiedyś usłyszeliśmy o babce, czyli o Krysi Feldman. I tak będziemy słyszeć coraz częściej. Czarna seria, nie tylko dotycząca „Świata według Kiepskich”, dotycząca całego świata” – przyznał wzruszony Andrzej Grabowski, cytowany przez Polsat News.

„Rysiek – człowiek legenda, aktor legenda, te 150 ról filmowych nie wzięło się znikąd. To, że grając postać złą, złośliwą, czyli owego Paździocha, potrafił zaskarbić sobie uwielbienie publiczności, to świadczy o jego wielkości, o jego talencie, jego wszechstronności. Żal, żal, żal. Nic więcej powiedzieć nie mogę, no bo cóż więcej można powiedzieć?” – dodał Grabowski, wcielający się w „Świecie według Kiepskich” w rolę Ferdka.

Przy okazji śmierci Ryszarda Kotysa pada też pytanie, czy to koniec „Kiepskich”? Fani już wcześniej apelowali do produkcji serialu, a konkretnie po śmierci Dariusza Gnatowskiego, że nie chcą w nim widzieć „nowego” Arnolda Boczka. Teraz w Internecie pojawia się coraz więcej komentarzy, sugerujących, żeby nie zastępować też postaci Mariana Paździocha innym aktorem. „Świat Według Kiepskich bez Paździocha i Boczka to wydmuszka sit-comu. :(” – czytamy. „Najpierw Boczek, teraz Paździoch. „Świat według Kiepskich” skończył się. R.I.P.”, „Kiepscy właśnie stracili chyba swój ostatni filar i powód, żeby kręcić nowe odcinki.”

Pozostaje więc pytanie, czy uśmiercenie Boczka i Paździocha w serialu będzie miało sens w kontekście nagrywania nowych odcinków? Widzowie są mocno podzieleni. Z jednej strony, chcieliby kontynuacji „Świata według Kiepskich”, a z drugiej nie umieją sobie wyobrazić, żeby w role Arnolda Boczka i Mariana Paździocha wcielał się ktoś inny. Co postanowi produkcja? Tego na razie nie wie nikt. Media czekają na oficjalny komentarz.

źródło: Polsat News, Twitter, mat. prasowe, inf. własna

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyński będzie wściekły! Andrzej Duda dołączył do licytacji na WOŚP. Wiadomo, co wystawił
  2. Czekasz na kuriera lub Pocztę Polską? Niechcący możesz narobić sobie dużych kłopotów!
  3. Padła mocna obietnica. Dodatkowe bony dla osób powyżej 40 roku życia
  4. Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję ws. Jadwigi Emilewicz. Przekazał ją Krzysztof Sobolewski
  5. Szczere słowa Billa Gatesa o koronawirusie. Wie, co szykuje nam przyszłość?

Zobacz również: