obowiązkowe szczepienia

Szczepienia przeciw covid-19 – dla jednych zbawienie, dla innych utrapienie. Faktem jest jednak, że szczepionka na koronawirusa jest, i co więcej program szczepień z nią związanych cały czas porusza się do przodu. Końca jeszcze nie widać, jednak rząd konsekwentnie podaje kolejność do szczepień.

Z miesiąca na miesiąc, a na wet z tygodnia na tydzień napływają do nas przeróżne informacje w temacie szczepień. Jeszcze niedawno tematem numer jeden była pierwsza osoba zaszczepiona na koronawirusa na świecie, później w Polsce (Alicja Jakubowska).

Następnie na tapet wzięto przeróżne wpadki. W Niemczech pomylili dawki, w Polsce natomiast otarli się raczej o mocny nietakt, niż lekarski błąd. Nie trudno też nie wspomnieć, iż zanim jeszcze szczepionka była dostępna rząd obmyślił plan na zaszczepienie seniorów przeciw grupie. Ale ok, „dawno i nie prawda”. Teraz jest ważniejszy temat kto następny w kolejce do szczepienia?

Szczepienia przeciw covid-19. Kto następny?

Tak jak już zapewne wszystkim wiadomo grupą, która miała pierwszeństwo do szczepień byli lekarze i pielęgniarki, z uwagi na największe ryzyko zakażenia. Ale nie tylko. W grupie 0 znaleźli się także między innymi diagności, farmaceuci, psychologowie kliniczni, a także kadra i studenci uczelni medycznych.

Następnie – po interwencjach – włączono również do grupy 0 rodziców wcześniaków. A to, „żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach” (A. Niedzielski, 03.01.2021).  Teraz jednak szykuje się już kolejny etap szczepień, który będzie dotyczyć seniorów (osoby pow. 60. roku życia) oraz służb mundurowych, a także nauczycieli.

ŹRÓDŁO: mat. prasowe, onet.pl

Zobacz również: