Kamil Stoch
Na zdjęciu Kamil Stoch, kadr z nagrania TVP

Kamil Stoch okazał się bezkonkurencyjny w 69. Turnieju Czterech Skoczni. Dla skoczka narciarskiego z Zębu to już trzeci triumf w tym prestiżowym, niemiecko-austriackim turnieju. W tym roku nie obyło się jednak bez potężnych kontrowersji. Najpierw niewiele brakowało, a Polacy zostaliby niesłusznie wykluczeni z rywalizacji w TCS, a kiedy turniej wkraczał w decydującą fazę, biało-czerwonych i Stocha zaatakował jeden z faworytów, Halvor Egner Granerud. Długo czekaliśmy na reakcję dyrektora Pucharu Świata na skandaliczne słowa Norwega i wreszcie się doczekaliśmy.

Dyrektor Pucharu Świata reaguje na słowa w kierunku Polaków i Kamila Stocha

Kamil Stoch w tym roku nie miał sobie równych w Turnieju Czterech Skoczni. Polak wyprzedził drugiego w klasyfikacji generalnej TCS, Karla Geigera o blisko 50 punktów. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, a w czołowej szóstce generalki uplasowali się także Piotr Żyła oraz Andrzej Stękała. Był to dla nas najlepszy Turniej Czterech Skoczni w historii. A o mały włos, a byłoby zupełnie inaczej…

O skandalu związanym z testami na koronawirusa u Polaków pisaliśmy już wystarczająco. Wokół polskich skoczków i Kamila Stocha rozegrała się jednak także druga afera. Chodzi o wypowiedzi Halvora Egnera Graneruda, który w ostrych słowach odniósł się do wyników biało-czerwonych oraz tego, co sobą prezentuje Kamil Stoch.

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Piaseczny popłynął z alkoholem. Wulgarne nagranie podbija internet

Norweg nie wytrzymał ciśnienia i przyznał, że Polacy skaczą tak dobrze, bo pomagają im… warunki wietrzne. Wypalił także, że forma i umiejętności Stocha nie są wcale takie, jak wskazują na to wyniki. Wkrótce po swoich słowach przeprosił, ale pozostał olbrzymi niesmak.

Na taką wypowiedź Graneruda zareagował nawet dyrektor Pucharu Świata. Sandro Pertile udzielił co prawda wywiadu dopiero po zakończeniu zmagań w Turnieju Czterech Skoczni, ale lepiej późno, niż wcale.

„Zawody były ekscytujące. Oddano wiele świetnych skoków. Na końcu zwyciężyło jednak wielkie doświadczenie i poziom Kamila Stocha. To jest w ogóle człowiek wysokiej kultury, świetny gość. Jego rywal w walce o zwycięstwo Halvor Egner Granerud nie wytrzymał po konkursie w Innsbrucku. Mam na myśli kwestie mentalne. Po słabych skokach nie był w stanie się kontrolować” – skomentował szczerze i ostro w kierunku Norwega Sandro Pertile.

POPULARNE TEMATY:

  1. Spełnia się czarny sen Kaczyńskiego. Dramatyczne wyniki sondażu
  2. Kurdej-Szatan nie wytrzymała, wypaliła to wprost. „Mam dosyć”
  3. Legenda „Wielkiej Gry” atakuje TVP. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał. Ostro

Zobacz również: