wojna na Ukrainie

2021 rok nie rozpoczyna się najlepiej. Francuska Agencja Prasowa (AFP) donosi o brutalnym ataku dżihadystów, w którym zginęło około 100 osób. To najkrwawszy zamach w ostatnich latach. 

Brutalny atak dżihadystów

Wśród co najmniej 100 ofiar znajduje się wyłącznie ludność cywilna. Dżihadyści dokonali brutalnego ataku na dwie wioski w Nigrze. Chodzi o miejscowości Tchoma Bangou i Zaroumdareye, które znajdują się nieopodal granicy z Mali.

To najkrwawszy zamach w historii Nigru i jeden z najkrwawszych ataków terrorystycznych na przestrzeni ostatnich lat na całym świecie. Według doniesień Francuskiej Agencji Prasowej obie wioski zostały zaatakowane przez dżihadystów w równoległym czasie. Prawdziwą rzeź przeprowadziło blisko 100 napastników na motocyklach. Dlatego też ludność cywilna była bezradna.

ZAINTERESUJ SIĘ TAKŻE: Atak zimy w Polsce. Temperatura spadnie rekordowo poniżej zera. Wiadomo, kiedy

Tuż po ataku zareagował Minister Spraw Wewnętrznych Nigru. Alkache Alhada w region Tillabéri, gdzie znajdują się zaatakowane wioski, wysłał potężne oddziały wojska.

Władze Nigru i tamtejsza ludność od wielu lat ma problem z dżihadystami. Chodzi o bojówki powiązane z Państwem Islamskim i Al-Kaidą. Z takim samym problemem zmagać musi się sąsiedni kraj – Mali. Ponadto w Nigru tworzą się lokalne grupy dżihadystów, które próbują narzucić prawo i obyczaje islamskie.

W związku z licznymi atakami terrorystycznymi, w całym Nigrze obowiązuje zakaz przemieszania się jednośladami. To dlatego, że już w przeszłości, dżihadyści wielokrotnie wykorzystywali do ataków właśnie motocykle. Tym razem stało się podobnie.

źródło: AFP, tvn24.pl

POPULARNE TEMATY:

  1. Piotr Żyła znów rozbawił do łez. Zrobił to przed kamerami, poszło na żywo
  2. Tragedia pod osłoną nocy. Nie żyje 17-latka, cztery młode osoby walczą o życie
  3. Tak wygląda dom Maryli Rodowicz. Wnętrza robią piorunujące wrażenie
  4. Wojna wisi w powietrzu? Iran donosi o możliwym spisku Izraela i Stanów Zjednoczonych
  5. Wyciekły planu rządu. Wiadomo, co zrobią po 17 stycznia

Zobacz również: