Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński poczuł, że władza wymyka się z jego rąk. Jeden poseł opuścił już szeregi Prawa i Sprawiedliwości, a kolejni chcą pójść w jego ślady. Wobec tego Prezes PiS nie mógł czekać dłużej i już zarządził pierwszą, odważną decyzję. To zaskoczenie. Kaczyński przywraca zawieszonych członków partii. Co ciekawe, nie wszystkich. Mamy listę tych, którzy wrócili do łask Kaczyńskiego.

Kaczyński reaguje – dłużej nie mógł zwlekać

Od wielu tygodni spekulowano, co stanie się z zawieszonymi w prawach członków partii posłami Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o parlamentarzystów, którzy wbrew partyjnej dyscyplinie zagłosowali przeciwko tzw. „piątce dla zwierząt”. Dziś już wiemy. Większość z nich Jarosław Kaczyński przywrócił do łask.

Dlaczego tak się stało? Otóż niewykluczone, że Kaczyński poczuł, jak władza wymyka się z jego rąk. Zwłaszcza, że obóz rządzący z odważnymi słowami na ustach opuścił Lech Kołakowski. Pisaliśmy o tym we wczorajszym artykule. Jarosław Kaczyński spodziewa się też, że wkrótce straci byłego ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Wobec tego nie mógł czekać i oprócz niego (oraz wspomnianego wcześniej Kołakowskiego) odwiesił pozostałych, zawieszonych w prawach członków partii.

https://twitter.com/AC_Sobol/status/1328729990276460544

O wszystkim na Twitterze poinformował Krzysztof Sobolewski. Internauci nie mają wątpliwości, że tonący brzytwy się chwyta, a tym ruchem Jarosław Kaczyński chce zachować większość sejmową. Liczy, że zawieszeni posłowie zmienią zdanie i nie opuszczą ostatecznie PiS. W tej chwili Zjednoczona Prawica ma tylko czterech posłów przewagi nad opozycją. Dlatego też, każdy poseł jest na wagę złota.

Znamienny jest zwłaszcza jeden z komentarzy. „Drodzy odwieszeni posłowie PiS. Pamiętajcie, że J. Kaczyński Wam tego nigdy nie wybaczy. Nie wybaczy Wam tego, że byliście przeciwko, ale nie wybaczy też tego, że musiał zrobić krok w tył i Was odwiesić”. Jak myślicie, czy coś w tym jest?

  1. Emeryci z rekordowymi podwyżkami. Rząd przyszykował miłą niespodziankę
  2. Cezary Pazura powiedział ile zarabia. Można złapać się za głowę
  3. Wrócił Stefan Niesiołowski i od razu dał popis chamstwa. Ordynarna wypowiedź

Zobacz również: