pogoda

Wszyscy zastanawiają się, jak będzie wyglądała tegoroczna zima? Właśnie opublikowana została pogoda długoterminowa, a właściwie jej prognoza. Jak wiadomo, poprzez pandemię koronawirusa, tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą miały inny klimat, o ile, o klimacie w ogóle możemy rozmawiać. Czy przynajmniej śnieg sprawi, że choć przez chwilę poczujemy Boże Narodzenia, a dzieci wpadną w szał białego szaleństwa? Meteorolodzy przekazali swoje najnowsze prognozy.

Pogoda długoterminowa: jaka będzie zima?

To pytanie spędza sen z powiek wszystkich Polaków, ale także meteorologów, którzy bacznie analizują najnowsze dane, by przedstawić jak najbardziej dokładną prognozę. Co tu dużo mówić, ostatnia prognoza pogody nie napawa optymizmem tych wszystkich, którzy mimo pandemii koronawirusa liczyli na białe szaleństwo czyli śnieg i ujemne temperatury.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w tym roku w Polsce czeka nas łagodna zima. Pogoda nas oszczędzi, a kolejny rok z rzędu będziemy mieli do czynienia z wyjątkowo ciepłą zimą. Meteorolodzy zauważają, że do takich obrazków musimy się powoli przyzwyczajać, a za wszystkim stoi postępujące ocieplenie klimatu.

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej przekazał wprost, że w tym roku grudzień będzie cieplejszy nawet niż rok temu. Wyjątkiem może być jedynie Podlasie, gdzie spodziewana jest podobna pogoda, co rok temu.

Wszyscy Ci, którzy liczyli na śnieg, dostali przysłowiowy strzał w stopę. IMGW przewiduje, że w tym roku nie będzie więcej śniegu niż rok temu, a jest duże prawdopodobieństwo, że będą jeszcze mniejsze opady białego puchu, niż w roku 2019.

Jak widać prawdziwa zima zaczyna odchodzić powoli w niepamięć. Jednym taka pogoda się podoba, a inni narzekają. W tej drugiej grupie są zwłaszcza dzieci, a także fani białego szaleństwa na stokach narciarskich. Choć trzeba przyznać, że w tym roku tak czy siak, tego typu rozrywki będą utrudnione, o ile w ogóle możliwe, przez szalejącą pandemię koronawirusa. 

  1. Potworna wizja Jasnowidza Jackowskiego. Wszystko zacznie się za miesiąc
  2. Gessler nie dała rady. Dramatyczny finał historii z ostatniego odcinka „Kuchennych Rewolucji”
  3. Ojciec Rydzyk padł ofiarą oszustów. Założyciel Radia Maryja nie zapomni tego do końca życia

Zobacz również: