Ojciec Rydzyk Tadeusz

W Internecie wrze. Kolejny raz na tapecie pojawił się Ojciec Rydzyk. Tym razem jednak założycielowi Radia Maryja i Telewizji Trwam nie są wypominane pieniądze, czy rzekome szemrane interesy, a sam padł ofiarą oszustwa. Bezwzględni śmiałkowie postanowili w bezczelny sposób zakpić sobie z Tadeusza Rydzyka. Bliscy redemptorysty zastanawiają się, kto położy w końcu temu kres.

Ojciec Rydzyk padł ofiarą oszustwa

Nie ma co ukrywać, że Tadeusz Rydzyk to postać dość mocno kontrowersyjna. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy Kościół jest coraz mocniej atakowany. Ojciec Rydzyk to osoba o twardych i niezmiennych poglądach. Przez wielu uważany jest za kogoś, kto dorobił się na krzywdzie innych czy na pieniądzach seniorów. Tym razem redemptorysta sam padł ofiarą oszustwa i to wyjątkowo bezczelnego.

W mediach społecznościowych czy wszechobecnym internecie ludzie wpadają na co rusz nowe pomysły. Nikt jednak nie przypuszczał, a na pewno nie sam Tadeusz Rydzyk, że ktoś zakpi w niego w taki sposób.

Otóż przechodząc do meritum. Na Twitterze pojawiło się konto łudząco podobne do profilu Radia Maryja. Ktoś zamieszcza na nim fake newsy, podszywając się pod znanego duchownego. Wiadomości są na tyle obrzydliwe, że mają sugerować, jakoby Ojciec Rydzyk próbował wyłudzić pieniądze od wiernych, a przede wszystkim od swoich zwolenników.

Radio Maryja

Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Normalnie 199 zł + VAT za duszę na rok. 1-8 listopada PROMOCJA 2 dusze w cenie jednej odpust zupełny” – czytamy na wspomnianym koncie, które ma rzekomo należeć do Radia Maryja, a jest dziełem oszustów.

Co ciekawe, w publikacjach niektórych portali internetowych pojawiają się informacje, że Tadeusz Rydzyk bardzo przeżył to oszustwo. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego ludzie postępują w ten sposób. Wszystkiemu kres postanowił położyć Ks. Janusz Chyła. To popularny w mediach społecznościowych ksiądz. Na swoim profilu zamieścił wyraźną informację, że ktoś podszywa się pod Radio Maryja, dzięki czemu, uchronił Ojca Rydzyka od kolejnych, wielu nieprzyjemnych komentarzy.

„Manipulanci i kłamcy nie mają żadnych kamulców. Tworzą fejkowe profile, aby zdyskredytować” – napisał ksiądz Chyła.

  1. Watykan publikuje raport. Jan Paweł II wiedział o grzechach kardynała?
  2. Lech Wałęsa skrywał to latami. Wszystko się wydało, żona Danuta nie miała łatwo
  3. Kard. Henryk Gulbinowicz w ciężkim stanie. Jest nieprzytomny

Zobacz również: